21 Haziran Perşembe


AK Parti’den dini iftar!

AK Parti’den dini iftar! AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, dini STK’larla iftarda bir araya geldi. Başkan Erol, “Karacabey’imiz...
Bu Haber 9 Haziran 2017 07:55 Yayınlandı

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, dini STK’larla iftarda bir araya geldi. Başkan Erol, “Karacabey’imiz önemli bir noktaya gelecekse, bunu Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan ayrı düşünemeyiz” dedi.

 

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, Karacabey’de eğitim, insani yardım ve dini çalışmalar alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcilerini iftarda ağırladı. Burfaş Karacabey Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine; İnsani Yardım Derneği (İHH) Karacabey Temsilciliği, Karacabey Dayanışma ve Kültür Derneği (Semerkand), Erbakan Vakfı Karacabey Temsilciliği, İlim ve Hizmet Vakfı ve Hayrat Vakfı’ndan (KİHMED) temsilciler katıldı.

 

 

STK’lar bizim için önemli

 

İftar programı öncesinde STK’ların ve Vakıfların temsilcileri ile kısa bir sohbet gerçekleştiren Başkan Murat Erol, STK’ların Karacabey ve Türkiye için önemini anlatan bir konuşma yaparak, AK Parti olarak STK’lara verdikleri öneme değindi.

 

Başkan Erol, “Davetimize icabet ederek buraya gelmenizden dolayı teşekkür ediyorum. 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te tuttuğunuz oruçlar kabul olsun. Bizler sağlıklı bir demokrasi için çok önemli olan Sivil Toplumu önemsiyoruz. Biz şuna inanıyoruz; Karacabey’imiz önemli bir noktaya gelecekse, bunu Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan ayrı düşünemeyiz” dedi.

 

STK’lar İslam medeniyetinin bir parçasıdır

 

STK’ların tarihsel önemine değinen AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, “Dostlarla bir arada olmak, hasret gidermek elbette çok önemli, ama İslam dünyasının ve insanlığın yaşadığı krizler, acılar, kayıplar, yüreğimizi burkuyor, içimizi yakıyor. Bu bilinçile bizler mağdur ve mazlum duruma düşmüş tüm kardeşlerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz.

 

Bu, ister Suriyeli, Türkmen, Iraklı sığınmacı olsun, ister Filistin’deki, Arakan’daki mazlum olsun fark etmez, hepsine de elimizi uzatıyoruz. Biliyoruz ki, veren el, alan elden üstündür, bu anlayışla bu yolda yürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Dikkatle takip ediyorum!

 

İslamiyet öncesinde de bu tür kuruluşların varlığından bahseden Erol, “Bugün iftarımızı birlikte bu samimi ortamda yaptığımız STK’larımızı ve Vakıflarımızı ülkemizde bu alanda örnek çalışmalarıyla temayüz etmiş, adeta yeni bir sivil toplum modeli ortaya koymuş kuruluşlar olarak değerlendiriyorum ve çalışmalarını dikkatle takip ediyorum.

 

Sivil Toplum Kuruluşları, toplumun ihityaç duyduğu ve yine devletin yetişemediği alanlardaki eksikliği gidermek ve fayda sağlamak amacıyla tamamen bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmış kuruluşlardır. Eğitimden sağlığa, insani yardımdan çatışma çözümüne kadar çok geniş bir alanda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve Vakıflar, sağladıkları fayda yönünden büyük bir eksiği tamamlamaktadırlar.

 

Karacabey’in gelişmesi STK’ların varlığı ile mümkündür

 

Karacabey, eğitim kurumlarıyla, vakıflarıyla, dernekleriyle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, oda ve cemiyetleriyle bir bütündür. Bu bütünün tüm parçaları ayrı bir öneme sahiptir. Bizler Adalet ve Kalkınma Partisi olarak bu bütünün tüm parçalarını yol arkadaşlarımız ve paydaşlarımız olarak görüyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje ve çalışmadan bahsettiğim bu yol arkadaşlarımızın fikirlerini soruyor ve kendileriyle istişare ederek birlikteliğimizi ve istişare kültürümüzü muhafaza etmiş oluyoruz. Karacabey’in gelişmesi buna bağlıdır ve STK’lar bunun en önemli parçalarından biridir.

 

 

Bir araya gelmeye devam edeceğiz

 

Bu toplantıların sayısını artırarak ve kapsamını genişleterek daha güzel neticeler elde etmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde diğer STK’lar, hemşeri dernekleri ve vakıflarla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Örneğin kentleşme sürecine oldukça olumlu etkileri olan hemşeri dernekleri bizler için çok önemli bir yere sahip. Göç neticesinde ilçemize gelen vatandaşlarımızın toplumsal yaşama uyum sağlamalarında önemli bir katkısı olan bu derneklerin değerli temsilcileriyle ilerleyen zamanlarda bir araya gelerek, Karacabey’in kalkınması için fikir alışverişinde bulunmayı planlıyoruz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM