20 Mart Çarsamba


AK Parti’de ilk aday adayı başvuruyu yaptı

AK Parti’de ilk aday adayı başvuruyu yaptı   AK Parti’de, 5 Kasım’da başlayan ve 12 Kasım’da sona erecek olan belediye başkan aday adaylığı...
Bu Haber 9 Kasım 2018 15:13 Yayınlandı

 

AK Parti’de, 5 Kasım’da başlayan ve 12 Kasım’da sona erecek olan belediye başkan aday adaylığı başvuruları sürerken, Karacabey’de ilk aday adaylığı başvurusu KİHMED Başkanı Zeki Demir’den geldi.

 

Bugün, AK Parti İlçe binasına giden Zeki Demir, belediye başkan aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Ertem İşcan’a teslim etti.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, burada yaptığı konuşmada, “5 Kasım’da başlayan başvurular 12 Kasım’da sona erecektir. Bu manada bugün partimize gelip aday adayı olan Zeki Demir abimize teşekkür ediyorum.

 

 

Önümüzdeki günlerde başka aday adayları da çıkacaktır. Bununla da onur duyuyorum. Çünkü bu bir yarıştır. Kimin nasibi varsa rabbim ona nasip edecektir. Teşkilat olarak tüm aday adaylarına başarılar diliyoruz.

 

Biz teşkilat olarak buradayız ve 12 Kasım’dan sonrada Genel Merkezimizin, Karacabey’de seçimi kazanacak bir adayı belirlemesini bekleyeceğiz ve ardından da yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

AK Parti’den belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulunan KİHMED Başkanı Zeki Demir de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

“1972 yılında Karacabey’e geldim. Uzun yıllar kütüphane müdürlüğü yaptım. Biz Karacabey’i, Karacabey’de bizi çok sevdi ve Karacabey’in eniştesi olarak hayatımı burada devam ettirdim.  Yani ben Karacabey’e hizmet etmek için geldim.

 

 

Bu bir yarıştır. Dün tüm eski ilçe başkanlarımı arayarak fikirlerini aldım ve aday adayı olmaya karar verdim. Murat Erol’u aradığımda bana, kendisinin de aday adayı olacağını söyledi. Buradan diyorum ki, eğer aday Murat Başkan olursa her zaman yanında olacağım. Şuan zaten Ali Özkan Belediye Başkanımız. Eğer Ali Başkan aday olursa yine her zaman onunda destekçisi olacağım. Bir bakmışız Ertem Başkan aday olmuş, o zaman da onun destekçisi olacağım. Ama inanıyorum ki, eğer ben aday olursam onlarda benim yanımda olacaklardır. Sonuçta bu bir yarış ve kimin nasibiyse o olur”

 

Konuşmaların ardından Zeki Demir, Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’a teslim etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM