23 Ağustos Cuma


AK Parti’de adaylar belirleniyor

AK Parti’de adaylar belirleniyor   AK Parti’de 5 Kasım 2018 tarihinde start alan belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği...
Bu Haber 9 Kasım 2018 07:30 Yayınlandı

 

AK Parti’de 5 Kasım 2018 tarihinde start alan belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. 12 Kasım 2018 Pazartesi günü sona erecek başvuruların yanı sıra, AK Parti Teşkilatları da 18 Kasım 2018 tarihinde kimi belediye başkanı görmek istediklerine dair temayül yoklamasında sandık başına gidecek.

 

Konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, belediye başkanı aday adayı olmak isteyenlerin başvurularını 12 Kasım tarihine kadar il başkanlığına iletmek üzere ilçe başkanlığında almaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Belediye Meclis Üyelikleri aday adaylığı için 3 Aralık 2018 tarihinin son gün olduğunu, meclis üyesi olmak isteyenlerin bu tarihe kadar ilçe başkanlığına başvuruda bulunabileceğini belirten İşcan, “Mahalli Seçimlerin Karacabey’imize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

İşcan, yaptığı basın açıklamasında, şunları kaydetti: “Büyükşehir ve il belediye başkan adaylıkları için başvuru aidatı İl Başkanlığı hesabına; ilçe ve belde belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri için başvuru aidatı İlçe Başkanlıklarının hesabına yatırılacak. Mevcut belediye başkanları başvuruda bulunmayacaktır.

 

Temayül yoklaması ise, tüm Türkiye’de 18 Kasım’da 10.00-16.00 saatleri arası yapılacaktır. Bu kapsamda ilçe yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ile yönetimleri ve mahalle temsilcilerimiz 18 Kasım Pazar günü Bursa’da sandık başına giderek, büyükşehir ve ilçede kimi belediye başkan adayı görmek istediklerini oylayacaklar. AK kadrolar olarak sürecin ilçemizde ve ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde gerçekleşmesini temenni ederek hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM