18 Haziran Salı;


AK Kadınlar’dan kadınlara destek

AK Kadınlar’dan kadınlara destek   Hamiyet Özenli başkanlığındaki AK Parti İlçe Kadın Kolları yönetimi, bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken, diğer...
Bu Haber 12 Mart 2019 08:00 Yayınlandı

 

Hamiyet Özenli başkanlığındaki AK Parti İlçe Kadın Kolları yönetimi, bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da kandil ve kadınlar günü ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü idrak edilen Regaip Kandili’nde AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve yönetimi; beraberinde Belediye Meclis Üyesi Adayları Arzu Uray, Hatice Kılıç ve Neşe Yıldız ile birlikte Karacabey Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

 

AK Partili heyet tüm odaları tek tek dolaşarak hastaların kandillerini kutladı ve ‘acil şifalar’ dileğinde bulundu. AK Partili bayanlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında da Karacabeyli kadınların anlamlı gününü karanfille kutladı.

 

 

“Toplumun temeli aile, ailenin de temeli kadındır” diyen AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli , “Peygamber Efendimiz buyuruyor ki; ‘Kadınlar sizin en hayırlınızdır. Sizin en hayırlınız kadınlarına hayırlı olanınızdır’ Biz her toplumda, her süreçte kadınlarımızı baş tacı yaptık. Ne zaman erkek bir devlet kuracak olsa kadını ile birlikte kurar. Ne zaman devletini kurtaracak olsa kadınlarla birlikte savaşa gider. Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır.

 

Yeri gelir Erzurum’da Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitçe dikilerek şahadete ulaşır. 15 Temmuz’da kamyonunu alıp bütün komşularını bindirip meydanlara inen Şerife ablamız vardı. Yıllar geçse de kadının hayattaki işlevi bizde değişmiyor. Kadınlarımız her daim hak ettikleri konumda, ailenin ve toplumun merkezinde yer almışlardır. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk Milleti’nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. Biz İlçe Kadın Kolları olarak kadının Türkiye’de yerinin daha da iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

 

 

Kadınların gür sesi olmayı misyon edindik

 

Karacabey’de kadınların gür sesi olmayı kendilerine misyon edindiklerini vurgulayan Başkan Özenli, “Girdiği her seçimde milletimizin teveccühü ile zafer kazanan AK Parti kadroları; iktidarı boyunca, kadın-erkek fırsat eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu.

 

Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele etti. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’sinde artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor. Eğitim imkânlarını artırarak, ekonomik yaşamdaki konumlarımızı güçlendirerek, siyasette aktif katılım sağlayarak ve kadına yönelik şiddeti engelleyerek; adalet ve eşdeğerliliği sağlayarak toplumsal mutluluğu yakalayacağımıza inanıyoruz. Bilim, siyaset, eğitim, kültür sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış, ülkemizde ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla hepimiz gurur duyuyoruz.

 

 

Geçmişimizde rolü büyük olan kadınlarımızın, sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan başta kahraman gazi ve şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM