27 Mart Çarsamba


AK kadınlar başarıdan başarıya koşuyor

AK kadınlar başarıdan başarıya koşuyor   AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...
Bu Haber 7 Ağustos 2018 07:00 Yayınlandı

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

“Çağı Aydınlatan Kadınlar, Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” sloganıyla tek listeli yapılan kongrede mevcut Başkan Lütfiye Selva Çam yeniden başkan seçildi. Büyük coşku içinde gerçekleştirilen kongreye Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli,  yönetimi ve mahalle başkanlarıyla birlikte yoğun katılım sağladı. Başkan Özenli ayrıca kongrede oy kullananlar arasındaydı.

 

Kongrenin bayram havası içinde yapıldığını vurgulayan Özenli, “AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongremizi teşrifleriyle onurlandığımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimize gönül vermiş ak kadınların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Karacabeyli dava arkadaşlarımla birlikte büyük bir coşku içinde yapılan kongremizde bulunmaktan onur duyduk.

 

Güven tazeleyerek tekrar seçilen Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam başkanlığında yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gelecek mazeret değil, başarı bekliyor. AK Kadınlar başarıdan başarıya koşuyor. AK Kadınlar yorulmaz. Gerçekten yorulmadan çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak kadınlara destek ve güç veren, kadınların önemini vurgulayan ve bir değer olduğunu söyleyen bir genel başkana sahibiz” dedi.

 

Kongrede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hazır bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde salon dışında kendisini bekleyen vatandaşları selamlayarak salondaki vatandaşlara karanfil dağıttı.

 

Erdoğan, konuşmasında, “Bugün partimizin Genel Merkez Kadın Kolları’nın olağan kongresini yapıyoruz. Ayın 18’inde de inşallah bu defa Genel Merkez’in olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Bu kongrelerle inşallah 2019 yerel seçimlerine hazırlık startını veriyoruz. İnanıyorum ki bu kongrelerle hücre yenilemesini yapan parti teşkilatımız gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla ana kademeyle seçimlere hazırlığını sürdürecek. Büyükşehirlerde büyük bir patlamayla neticeyi alacaktır. Sizler bu 16 yıllık süreçte çok ciddi emekler verdiniz. AK kadınlar olarak çok ciddi emekleriniz var. Sizin yol arkadaşlığımızı unutamıyorum. Bu yol arkadaşlığımız hiç bir şeye benzemez” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra şunları söyledi: “Kadınların siyasete katılımında AK Parti ile zirveye ulaşıldı. Diğer siyasi partilerin toplam üye sayısını geride bıraktık. Türkiye’de kadın kolları kongresi yapan ilk ve tek parti AK Parti’dir. 2005 yılında yaptığımız kongre ile siyasi parti tarihimizde yeni bir dönemi başlattık. 53 kadın vekilimiz bulunuyor. Diğer siyasi partilerde böyle bir şey yok.

 

Bunların 45’i teşkilatlarımızdan gelen arkadaşlarımızdır. Bu nereden nereye geldiğimizin açık ispatıdır. Kadınlar hayatın her alanında varlıklarını en güçlü şekilde hissettirmekle kalmıyor, başarıları ile bulundukları yeri hak ettiklerini gösteriyorlar. Türkiye’nin AK Parti yönetiminde sadece kadınlar konusunda değil her alanda nereden nereye geldiğinin en yakın şahitleri sizsiniz.

 

AK Parti iktidarının hizmetleri

 

 

Adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide neler yaptık; kişi başına milli gelir 3 bin 500 dolar iken, 11 bin dolara nasıl çıkardık bunları gayet iyi biliyorsunuz. Sizler IMF’ye borcumuzun 23,5 milyar dolar olduğu yerden nasıl sıfırladığımızı biliyorsunuz. Hazinenin tam takır olduğu noktadan nerelere geldiğini biliyorsunuz.

 

Bir sistem değiştirdik. Sizlerle bunu yaptık ve başkanlık sistemine geçtik. Artık Türkiye çıta yükseltti. Bundan sonraki süreci yine sizinle yapacağız. Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. Demokrasi mücadelemizi, özgürlük mücadelemizi bugüne kadar nasıl verdiysek bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.

 

Artık ülkede inanç özgürlüğü kavgası olmayacak. Artık düşünce, fikir özgürlüğü kavgası olmayacak. Herkes inancında serbesttir. Fikir, düşünce özgürlüğünde inandığını rahatça konuşabilecek. Hepsinden öte bu ülkede başı açık, başı örtülü kavgası olmayacak.

 

Uzay sanayisinde de adımlarımızı atıyoruz

 

Hiçbir ülkeden insansız hava aracı alamazken biz insansız hava araçlarımızı kendimiz üretir hale geldik. Şimdi daha ileri gidiyoruz. Daha güçlülerini üretir hale geliyoruz. Birçok alanda, savunma sanayisinde Türkiye olarak yüzde 65 ihtiyacımızı kendimiz karşılar hale geldik. Göreve geldiğimizde bu yüzde 25 idi. Daha ileri gideceğiz. Daha güçlü olacağız. Uzay sanayisinde adımlarımızı atıyoruz. Bununla da Türkiye diğer ülkelerle mücadeleyi sürdürecek”

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ise kongrede yaptığı konuşmasında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle kadınların siyasete katılım ve katkısının artarak, devam ettiğini belirtti. Çam, “Geçmişten beri hep düstur edindiğimiz gibi asla şahsi çıkar ve ikbal amaçlı değil, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kadın kolları teşkilatlarına verdiği destek ve himayesinden dolayı Başkan Erdoğan’a teşekkür eden Çam, “Siyasi tarihimizin en yüksek katılımlı seçiminin sonunda Meclis’te, AK Parti Grubumuzda 53 kadın milletvekilimizin temsiliyle rekor kırılmıştır. Ayrıca önemli bir oranda arkadaşlarımızın kadın kollarında yetişerek Meclis’e taşınmış olması teşkilatlarımıza verdiğiniz önemi gösterdiği için bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Kadın kolları olarak her gün yenilenerek büyük bir azimle çalıştıklarını, daima birlik ve beraberliği önceleyen bir hal içinde olacaklarını anlatan Çam, barış ve huzurun hem Türkiye’de hem de dünyada yayılması için çalışacaklarını, yeryüzünün tüm mazlumları için yürüttükleri çalışmalara katkı vermenin gayreti içinde bulunacaklarını kaydetti.

 

Çam, AK Parti’li kadınlar olarak milletle irtibatlarını hiç kesmediklerini ve millete hizmet için ömürlerini adayacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Siyaseti halkın hizmetine bir vasıta olarak yapacağız. Geçmişten beri hep düstur edindiğimiz gibi asla şahsi çıkar ve ikbal amaçlı değil, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Partimizin yurt içi ve yurt dışında daha iyi anlaşılması için çabalarımızı artıracağız. Ayrımcılığa, ötekileştirmeye ve bölücülüğe asla prim vermeyeceğiz”

 

Yapılan 5. olağan kongreyle yeni bir döneme başladıklarını aktaran Çam, kadın kolları teşkilatlarında görev alan tüm partililere teşekkürlerini bildirdi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından Lütfiye Selva Çam, bin 110 delegenin oyunu alarak AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçildi.

 

Kongrenin gerçekleştirildiği salon Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafları, Türk bayrakları ve AK Parti bayrakları ise donatılırken, ayrıca “Kadın İnandı Türkiye Kazandı”, “Gelecek Mazeret Değil Başarı Bekliyor”,  “AK Kadınlar Başarıdan Başarıya Koşuyor”, “Umudumuz Var Yarınlarda Bu Dava Güçlenecek Kadınlarla”, “Demokrasi Kahramanları Türkiye’nin Kadınları”, “AK Kadınlar Yorulmaz Liderlerini Bırakmaz” afişleri yer aldı.

 

Lütfiye Selva Çam kimdir?

 

 

Lütfiye Selva Çam, 5 Eylül 1970 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra yerli ve yabancı kuruluşlarda çalıştı. Boston ve TroyState Üniversiteleri ile birlikte “Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci” üzerine Dresden’de araştırma çalışmaları yaptı.

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK, Ekonomi İşleri Başkanlığı, Dış İlişkiler Başkanlığı ile GÖNÜLDER Ankara Şube Başkanlığı, Kadın ve Demokrasi Derneği Ankara Kurucu Temsilciliği görevlerinde yer aldı.

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak atanan Çam, 26. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili seçildi. Lütfiye Selva Çam, çok iyi düzeyde İngilizce, temel düzeyde Fransızca ve Arapça bilmekte olup, evli ve üç çocuk annesidir.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM