20 Ocak Pazar


Agroexpo’ya Borsa çıkarması

Agroexpo’ya Borsa çıkarması Karacabey Ticaret Borsası, 1-4 Şubat 2018 tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenen, Avrupa’nın dört büyük fuarından olan ve...
Bu Haber 8 Şubat 2018 16:09 Yayınlandı

Karacabey Ticaret Borsası, 1-4 Şubat 2018 tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenen, Avrupa’nın dört büyük fuarından olan ve Türkiye’nin en büyük tarım fuarı unvanına sahip ‘Agroexpo 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na üyeleriyle birlikte çıkarma yaptı.

 

Fuar gezisine MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Bandırma TMO Müdürü Suat Ünlü, Karacabey İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemer Erken, AK Parti ve Ziraat Odası yöneticileri ile ilçe basını katıldı.

 

İlk olarak 2 Şubat Cuma günü İzmir Ticaret Borsası ziyaret edildi. Ziyarete, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Halit Elbir, yönetim kurulu üyeleri ve Genel Sekreter İbrahim Temel katıldı.

 

 

Bu ziyarette İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Karacabey Borsası’nın çalışmalarını bildiklerini, Marmara Bölgesi’nin sayılı borsalarından olduğunu söyledi. Geçen yıl Karacabey Ticaret Borsası ile E-Satış Ağı İşbirliği Protokolü imzalandığını dile getiren Kestelli, bugün de aynı protokolü Kayseri Ticaret Borsası ve Aksaray Ticaret Borsası’yla imzalayacaklarını kaydetti. Kestelli, önümüzdeki günlerde de E-Satışla ilgili sözleşme imzaladıkları Ticaret Borsaları’na ziyarette bulunarak E-Satış Ağı İşbirliği’nin uygulanması hakkında üyelere ve Borsa yetkililerine bilgilendirme yapılacağını ifade etti.

 

Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ise, İzmir Ticaret Borsası’nın Türkiye’nin en eski ve en büyük Borsalarından biri olduğunu vurguladı. Karacabey Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Bertan, nazik davetleri için teşekkürlerini ileterek, İzmir Ticaret Borsası heyetini de Karacabey’e davet etti. Daha sonra Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ve Meclis Başkanı Halit Elbir, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Meclis Başkanı Şükrü Barış Kocagöz’e hediyelerini takdim etti.

 

Ardından yine Borsa heyeti Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nun davetlisi olarak Karacabey heyetiyle birlikte akşam yemeği yedi.

 

 

İzmir’deki ‘Agroexpo 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile 30 ülkenin tarım bakanı ve üst düzey yetkilileri katıldı. Ana Teması “Tarım 4.0-Akıllı Tarım” olan fuarda; Tarım Forumu, Süt ve Et Zirveleri, Peynir Tadımı, 2018 Yeni Traktör Lansmanı gibi etkinlikler yapıldı. Ortalama 300 bin ziyaretçinin katıldığı, 850 sektör temsilcinin yer aldığı ve toplam 60 farklı ülkeden yabancı katılımcının olması fuarın önemini daha da arttırdı.

 

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, fuara katılım sağlayan Karacabey firmalarını üyeleriyle birlikte tek tek gezerek fikir alışverişinde bulundu. Bertan, Karacabeyli firmalara ülkenin en büyük Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katıldıkları ve ilçemizi temsil ettikleri için teşekkür etti.

 

Öte yandan, Akhisar Ticaret Borsası’nın açmış olduğu stantta Borsa Başkanı Alper Alhat’ın misafiri olan Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ile üyeler; zeytincilik, üzümcülük ve incir sektörü hakkında bilgiler aldı. İşbirliğinin daha da arttırmanın gerekliliğine vurgu yapan Bertan, Akhisar Borsası heyetini en yakın zamanda Karacabey’e beklediklerini ve kurdukları standın örnek olduğunu söyledi. Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ise, büyüyen ve güçlenen Karacabey Ticaret Borsası’nın çalışmalarını takdir ettiklerini ve işbirliğine her zaman hazır olduklarını ifade etti.

 

 

Toplam 4 holde gerçekleştirilen fuardaki bütün standları gezen Karacabey Ticaret Borsası heyeti ve üyeleri, bilgiler alarak ‘network’ ağını geliştirdi. Yeni bağlantılar kurarak bölgemizdeki ticaret ve üretimi arttırmanın gayreti içinde olan Borsa üyeleri, böyle bir etkinliğe imza atıldığı için başta Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan’a, Meclis Başkanı Halit Elbir’e, Genel Sekreter İbrahim Temel’e, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile personele teşekkür etti.

 

Borsa Başkanı Murad Bertan da, önümüzdeki yıl Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan İzmir Agroexpo Fuarı’na Karacabey Ticaret Borsası olarak stand açarak Karacabey’in önemli tarım ve gıda ürünlerinin tanıtımının yapılmasının faydalı olacağını bir kez daha gözlemlediğini belirtti. Fuara katılan Borsa üyelerine, kamu ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerine ve ilçe basınına teşekkür eden Bertan ayrıca, Borsa’nın imkanlar ölçüsünde yurtiçindeki fuarlara ve yine KOSGEB desteğiyle de yurtdışında düzenlenen fuarlara bu yıl içinde üyelerini götürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM