23 Ağustos Cuma


Afiyet Olsun!

Afiyet Olsun! Takip okurlarım bugün sizlere bir tarif sunacağım. Yok, hemen aklınıza yemek tarifi gelmesin. Bizim damak zevkimize pek...
Bu Haber 3 Mayıs 2013 13:37 Yayınlandı

Takip okurlarım bugün sizlere bir tarif sunacağım. Yok, hemen aklınıza yemek tarifi gelmesin. Bizim damak zevkimize pek uygun olmasa da ABD usulü terörü bitirme tarifi bu. Aslında yüzyılımızın en moda tarifidir bu. İleri demokrasinin olmazsa olmazlarındandır.

İşte tarifimiz.

İlk önce kullandığımız kavramların içini iyice boşaltmak gerekir. Mesela milis, bölücü, terörist, apo, bölücü başı kelimelerini çıkartın hayatınızdan. İçlerini iyice boşaltın. Anlamlarını değiştirmeye çalışın. Tabi bu bir anda olmayacak. Bir püf noktası vereyim sizlere. Kendini liberal zanneden kişileri fırına koyun iyice şişsinler. İyice kabarsınlar. Küçük dağları ben yarattım kıvamına gelince de hemencecik yandaş medya ya salıverin. Göreceksiniz yukarıdaki kavramların içi boşalacaktır.

Sonra bunlara itiraz edecek potansiyeli olan kişileri hayal mahsulü davalarla içeri alın. Usul usul, giydire giydire mahkemeleri uzatın. Davaları müebbetle

sonlandırın. Bu iş tamam.

Şimdi geldik tarifin en hassas noktasına. Daha birkaç yıl öncesine kadar uluslararası arenada terör örgütü olarak tanınsın diye mücadele ettiğimiz örgütle kapalı kapılar ardında pazarlığa başlayınız!

Gelelim tarifin sos yapımı aşamasına. Bir şekilde ulusal medyada fotoroman şeklinde röportajlar yapmalarını sağlayın. Bol bol Tv’lere çıkarın. Kimi zaman çözüm süreci deyin, kimi zamanda müzakere deyiverin. Böylece kelimeler havada asılı kalsın.

Sonucu söylemeyin. Hoş sonucun ne olacağını bilmeseniz de yinede renk vermeyin. Bu iş bu kadar basit sayın okurlarım. Bir zaman sonra ortada ne terörist kalacak nede örgüt. Her şey meşru olacak. Her yer güllük gülistanlık. İşte size terörü bitirme tarifi. Afiyet olsun.
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM