20 Mart Çarsamba


Adem amca ve leyleği kazandırdı

Adem amca ve leyleği kazandırdı Karacabeyli Fotoğraf Sanatçısı Alper Tüydeş, iki önemli yarışmadan elde ettiği birinciliklerle ilçemizin gururu oldu. İlk olarak...
Bu Haber 12 Mart 2018 16:59 Yayınlandı

Karacabeyli Fotoğraf Sanatçısı Alper Tüydeş, iki önemli yarışmadan elde ettiği birinciliklerle ilçemizin gururu oldu. İlk olarak Bursa Fotoğraf Yarışması’nda ‘Fotoğraf Öyküleri’ kategorisinde “Yaren Leylek ve Adem Amca” öyküsüyle zirvede yer alan Tüydeş, ardından Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak organize edilen “BGC 2017 Başarı Ödülleri Yarışması”nda Genel Fotoğraf Dalı’nda, “Dostlukları film olacak” isimli fotoğrafıyla birinci seçildi.

 

Bursa Fotoğraf Yarışması’na 18 farklı ilden, 172 fotoğrafçı, 1327 fotoğraf ile katıldı. İki kategoride gerçekleştirilen yarışmanın “Tek Karede Bursa” kategorisinin birincisi Ömer Şahin olurken, ikinci Bilgin Dikerler, üçüncü ise Orhan Turhan’dı. Fotoğraf Öyküleri kategorisini kazanan isim ise Yaren Leylek ve Adem Amca öyküsüyle Karacabeyli Fotoğraf Sanatçısı Alper Tüydeş oldu.

 

 

Birincilikleriyle ilgili kısa bir açıklama yapan Alper Tüydeş, “Bu tarz ulusal ve uluslararası yarışmalarda özellikle ilçemizde konu alan fotoğraflar seçmeye özen göstererek, Karacabey’in ulusal ve uluslararası platformlarda isminin bir şekilde duyulmasını istiyorum. Bu anlamda bu iki yarışma benim için büyük mutluluk kaynağı olmuştur. Özellikle Leylek Köyü’nden hayvan sevgisi ve güzler yüzüyle Adem amcamı cani gönülden tebrik ediyorum. Bana bu manzarayı sunan o oldu ve sayesinde böyle başarılar elde etme fırsatı yakaladım” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM