27 Mart Çarsamba


ADD’den ABD’li rahip açıklaması

ADD’den ABD’li rahip açıklaması   Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi, ABD ile yaşanan Rahip Brunson kriziyle ilgili açıklama yaptı....
Bu Haber 6 Ağustos 2018 15:36 Yayınlandı

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi, ABD ile yaşanan Rahip Brunson kriziyle ilgili açıklama yaptı.

 

Açıklamada “ABD’nin Andrew Brunson’un serbest bırakılmamasında payları bulunduğu gerekçesiyle, iki bakana yaptırım kararı alması ve Türkiye’ye yönelik tehditkar tavırlar sergilemesi ulusal onurumuzu inciticidir” denildi.

 

ADD Karacabey Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu durum aynı zamanda ülkemizin izlediği siyaset çizgisi açısından da düşündürücüdür. Özetlersek: Türk Siyaseti Atatürk’ten uzaklaştıkça yaşadığımız sıkıntılar giderek artmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘hukuk devleti’ niteliğinin çökertilmesi siyasi iradenin en büyük yanlışlarından birisi olmuştur.

 

Yargı kararlarının siyasi olduğunu düşündürecek birçok somut olay yaşanmaktadır. Deniz Yücel’in Almanya’nın baskıları sonucunda mahkeme kararı varken alelacele yeni bir mahkeme kararı çıkartılarak serbest bırakılması en çarpıcı örneklerden biridir. Hava alanında kendisini bekleyen özel uçağa bindirilerek Almanya’ya gönderilmesi hafızalardaki tazeliğini korumaktadır.

 

 

ABD’li Brunson hakkında bir gün önce tutukluluğunun devamına karar verilmişken yine ABD’nin baskısıyla bir gün sonra bu kararın ev hapsine dönüştürülmesi emperyalist ülkeler nezdinde Türkiye’yi küçük düşürmüştür.

 

Yüzümüzü Atatürk’e dönerek, kurduğu devleti O’nun çizgisinde yeniden inşa etmek için başta siyaset olmak üzere tüm kurumları ve yurttaşlarımızı göreve çağırıyoruz.

 

Bununla birlikte; ABD’nin ülkemize ve devletimize yönelik eylem ve sözlerini emperyalizmi yenilgiye uğratan Mustafa Kemal’in manevi askerleri olarak kabul etmiyoruz.

 

Ulusal onurumuzu ne emperyalist güçlere ne de içimizdeki uzantılarına asla çiğnetmeyeceğiz. Büyük Devrimci Atatürk’ün sözleriyle; herhalde dünyada bir hak vardır ve hak kuvvetin üstündedir”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM