23 Ağustos Cuma


ADD’de Ercan Yıldız dönemi

ADD’de Ercan Yıldız dönemi   Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Aka, üç dönemdir başarıyla sürdürdüğü...
Bu Haber 5 Kasım 2018 14:48 Yayınlandı

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Aka, üç dönemdir başarıyla sürdürdüğü başkanlık görevinden istifa etti. Ayrılma nedeni olarak çirkin bir saldırı ile karşılaştığını belirten Haluk Aka, ADD’yi yıpratmak isteyenlere fırsat vermek istemediğini vurguladı.

 

Kendisine iftira atıldığını ileri süren ve bu konuda yasal işlem başlattığını belirten Haluk Aka, söz konusu kişilerle hukuk önünde hesaplaşacağını dile getirdi.

 

Aka, “Suç duyurusunda bulundum. Bu süreç içinde derneğimin yıpranmasını istemedim. Bu arada iftirasını belgeleyemeyen saldırganlarla yasal zeminde sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi. Haluk Aka, son olarak da yönetici arkadaşlarına başarı dileklerinde bulundu.

 

Aka’nın ayrılmasından sonra toplanan ADD Karacabey Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Yardımcısı Ercan Yıldız’ı oy birliği ile başkanlığa getirdi. ADD’nin yeni Başkanı Ercan Yıldız ise, “Sayın Haluk Aka’ya 3 dönem boyunca verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Atatürkçü Düşünce’nin sorumluluğunun bilinci içindeyiz ve çizgimizden asla sapmayacağız. Haluk Aka’nın istifası sonrası yedek listeden Hasan Göktaş, yeni yönetimde yer almıştır. Yönetim Kurulumuz, 30.10.2018 tarihinde görev dağılımını yapmıştır. Yönetim Kurulu olarak umuyoruz ki derneğimiz ve Karacabey için başarılı bir çalışma dönemi gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

 

 

Öte yandan, Ercan Yıldız başkanlığında yenilenen ADD Karacabey Şube Yönetim Kurulu görev dağılımını da yaptı. Buna göre; Başkan Yardımcısı Mehmet İlker Katırcıoğlu, Sayman Serpil Kurban, Yazman Mualla Kuzu ve Üyeler; Tuncay Düzen, Yasemin Taşpınar ile Hasan Göktaş.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM