18 Aralık Salı;


Aday olsa seçilmeyecek başkan!

Aday olsa seçilmeyecek başkan! İleri demokrasi örneği sergilenerek, ilçe başkanlarının delegeler tarafından değil genel merkez tarafından seçildiği AKP’de, yeni ilçe...
Bu Haber 24 Kasım 2017 07:20 Yayınlandı

İleri demokrasi örneği sergilenerek, ilçe başkanlarının delegeler tarafından değil genel merkez tarafından seçildiği AKP’de, yeni ilçe başkanı, daha kongre olmadan belirlenerek Ertem İşcan oldu.

 

Murat Erol’un ilçe başkanlığını tebliğ ile sonlandıran ve yapılacak olan kongrede aday olmasını engelleyen AKP Genel Merkezi, önceki gün yaptığı görüşmeler neticesinde yeni ilçe başkanının Ertem İşcan olduğunu belirleyerek, İşcan’ı delegeler yerine kendi seçmiş oldu. Böylelikle iki haftadır ilçe gündemini boş yere meşgul eden konuda netleşmiş oldu.

 

 

Öte yandan, yaşanan bu gelişmeler sonrası siyasi kulislerde farklı yorumlar meydana gelirken, Ertem İşcan’ın normal şartlarda çok adaylı bir kongrede aday olması halinde başkan seçilemeyeceği iddia edildi.

 

Serkan Tarlı meclis üyesi oldu!

 

 

Diğer yandan Genel Merkez tarafından yeni dönemde AKP Karacabey İlçe Başkanlığı’na getirilecek olan Ertem İşcan’ın Belediye Meclis Üyeliği görevi de sona erecek. Kongre öncesi meclis üyeliği görevinden istifa etmesi beklenen İşcan’ın yerine ise yedek listenin ilk sırasında bulunan ilçe esnaflarından Serkan Tarlı getirilecek. Böylelikle Tarlı, yerel seçimlere kadar AKP Belediye Meclis Üyesi olacak.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM