21 Eylül Cumartesi


Acılarını paylaşıp, günlerini kutladılar

Acılarını paylaşıp, günlerini kutladılar   Hamiyet Özenli başkanlığındaki Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları yönetimi, geçtiğimiz Pazar günü kutlanan Anneler...
Bu Haber 13 Mayıs 2019 15:08 Yayınlandı

 

Hamiyet Özenli başkanlığındaki Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları yönetimi, geçtiğimiz Pazar günü kutlanan Anneler Günü dolayısıyla anlamlı ziyaretler gerçekleştirdi. İlçedeki şehit annelerini özel günde yalnız bırakmayan AK Partili kadınlar, Anneler Günü’nü kutladı.

 

Duygulu anların yaşandığı ziyaretlerde söz alan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, “Bugün Anneler Günü. Özel bir gün. Biz de AK Parti İlçe Kadın Kolları yönetimi olarak Anneler Günü’nde evlatlarını vatan uğruna şehit veren yüreği yaralı çok değerli şehit annelerimizi yalnız bırakmadık. Anlamlı günde bu vatan uğruna kahramanca şahadet şerbetini içen şehitlerimizin annelerini ziyaret ederek, ellerini öptük, hayır dualarını aldık. Böyle kahramanlar yetiştirmiş olmalarından dolayı şükranlarımızı sunduk.

 

Onlar bizlere askerlerimizin emanetleri. Acılarını paylaşalım istedik. Kendilerine Cenab-ı Haktan sabır diliyoruz. Bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun inşallah” dedi.

 

Şehit annelerinin önemi ve değerinin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini belirten Özenli, her zaman şehit ailelerini ziyaret ederek, sorunlarıyla ilgilendiklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Tüm annelerin yılın bir günü değil her günü baş tacı edilmeye layık olduğuna vurgu yapan Başkan Özenli, “Beslemeyi, büyütmeyi, sabrı, sadakati, cesareti, hoşgörü ve sevgiyi bir çatı altında buluşturan tek varlık olan annelerimiz insan hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Anne şefkati ve merhametinin yerine konabilecek hiçbir değer yoktur. Anneler Günü sadece annelerimizi anmak için bir fırsat, onların gönüllerini almak için bir olanak yaratması anlamında güzel bir gündür. Aslında her gün anneler günü, yılda bir defa değil, annelerimizi yılın 365 günü unutmamamız gerekiyor.

 

Biz hizmetlerimizin rotasını, kadınlarımızın yani annelerimizin görüş ve önerilerine göre belirledik. Parti teşkilatımızdaki bayanlar da hizmetlerimizin şekillenmesinde önemli rol üstleniyor. Biz parti olarak annelerimize, kadınlarımıza çok önem veriyoruz. Cennet annelerin ayakları altındadır düsturuna mazhar olmuş, hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimiz bizim başımızın tacıdır.

 

Bizim her şeyimiz olan ve en büyük hürmete sahip, ailenin temel direği, güçlü yarınların kurucuları annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Yüreklerinde sevgi, dillerinde dua eksik olmayan elleri öpülesi başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere dünyadaki bütün değerli anne ve anne adaylarının bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler dolu bir yaşam sürmeleri dileğiyle saygılar sunuyoruz. Ahrete irtihal etmiş tüm annelerimizi de rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

AK Parti’li kadınların anlamlı ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten şehit anneleri de, “Bu duygu farklı bir duygu, yaşamadan bilinmez. Siz manevi anlamda bu önemli günde bizi yalnız bırakmadınız. Bu bizim için büyük mutluluk. Sadece bu gün değil her gün bizimlesiniz Sizler insana değer veren, değer katan kişilersiniz. Sizlere bu anlamda şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM