19 Kasım Pazartesi


7’den 70’e sosyal belediyecilik

7’den 70’e sosyal belediyecilik Karacabey’de ‘Sosyal belediyecilik’ anlayışını hayata geçiren Belediye Başkanı Ali Özkan, bir taraftan düzenli olarak kırsal mahallelerde...
Bu Haber 1 Aralık 2017 07:30 Yayınlandı

Karacabey’de ‘Sosyal belediyecilik’ anlayışını hayata geçiren Belediye Başkanı Ali Özkan, bir taraftan düzenli olarak kırsal mahallelerde ‘Halil İbrahim Sofrası’ isimli vatandaş buluşmalarını sürdürürken, diğer yandan 7 haftadır her Salı günü, minik öğrencilerle kitap okuma saatinde buluşmaya devam ediyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘mevzuat’ gereği denilerek devlet okulunda okuyan öğrencilere izin verilmemesi yüzünden bir özel okul öğrencileri ile gerçekleştirilen, ‘Başkanımla Okuyorum’ projesinde, 7. haftayı geride bıraktı.

 

Başkan Ali Özkan, her hafta öğrencilerle Salı günü makam odasında bir araya gelerek, onlarla birlikte kitap okuma etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

 

 

Gerçekleşen görüşmede ilk olarak, öğrencilerin belediye ve Karacabey hakkındaki görüş, öneri ve şikâyetlerini dinleyen Özkan, ardından da topluma örnek olması açısından, çocuklarla birlikte aynı masada kitap okuyor.

 

Kitap okuma etkinliği sonrasında, çocuklarla birlikte kahvaltı yapmayı da ihmal etmeyen Özkan, bu sayede hem öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını keyifle edinmelerine katkı sağlıyor, hem de öğrencilerle birlikte topluma ‘kitap okuyun’ mesajını vermeye devam ediyor.

 

 

Halil İbrahim Sofrası tam gaz

 

Öte yandan Ali Özkan ayrıca, göreve geldiği günden bu yana sürdürdüğü ‘Halil İbrahim Sofrası’ isimli vatandaş buluşmalarında da hız kesmiyor.

 

Şehir merkezi ve kırsal mahallelerde, her hafta farklı bir mahalleye giden Özkan, önce sabah namazını vatandaşlarla birlikte kılıyor, ardından da mahalle sakinleri ile birlikte kahvaltı sofrasına oturuyor.

 

Gerçekleşen buluşmalarda, vatandaşların mahalleleriyle ilgili sorunlarını ve önerilerini dinleyen Özkan, bu buluşmalara mutlaka başkan yardımcılarını ve daire müdürlerini de götürüyor. Böylece şikâyet ve öneri noktasında, direkt ilgili birim ile halkı muhatap ediyor.

 

Özkan’ın bu haftaki durağı da Kurşunlu Mahallesi oldu. Kurşunlu Mahallesi Muhtarı Mehmet Civelek ve mahalle sakinlerinin eşlik ettiği ziyarette Özkan, buluşma sonrası mahalle sakinleri ile birlikte kahvaltı yaptı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM