23 Ağustos Cuma


47 çocuk erkekliğe adım attı

47 çocuk erkekliğe adım attı   Mustafakemalpaşa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı Toplu Sünnet Şöleni’ne sahne oldu. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev...
Bu Haber 1 Kasım 2018 15:53 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı Toplu Sünnet Şöleni’ne sahne oldu. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 4.’sü düzenlenen şölende, 3-11 yaş arası 47 çocuk delikanlılığa ilk adımını attı.

 

Belediye Düğün Salonu’ndaki sünnet cemiyetine; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, sünnet aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Ailelerin ilk mürüvvet heyecanı yaşadığı, sünnet çocuklarının ise doyasıya eğlendiği şölen, şehir turuyla başladı. Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu etkinlikte çocuklara hediyeler verilirken, katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Bu dayanışma sürecek

 

 

Programda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geleneksel hale getirilen organizasyonla bugüne kadar bu vecibeyi gerçekleştirememiş ailelere yardımcı olduklarını söyledi.

 

Başkan Kurtulan; “Bizim kültürümüzde, sevinçlerimizi paylaşarak çoğaltmak vardır. Bu güzel merasimde çocuklarımız ve büyüklerimiz arasında güzel köprüler kuruluyor. Bu dayanışmaya destek veren herkese teşekkür ediyor, çocuklarımıza aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

 

Kaymakam Mustafa Masatlı ise sosyal dayanışmanın önemine dikkat çekerek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Renkli görüntülerin yaşandığı şölende sünnet çocuklarının her birine bisiklet hediye edildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM