18 Aralık Salı;


4 milyon çöpe gitti!

4 milyon çöpe gitti! Karacabey’de gün geçmiyor ki başlanan tesisler çürümeye terk edilmesin. Hatırlarsanız 2007 yılında çiftçiler için yapımına başlanan...
Bu Haber 7 Temmuz 2015 07:40 Yayınlandı

Karacabey’de gün geçmiyor ki başlanan tesisler çürümeye terk edilmesin. Hatırlarsanız 2007 yılında çiftçiler için yapımına başlanan Mısır Kurutma Tesisi, 90 günde tamamlanacakken, aradan geçen 8 yıla rağmen yapılamayarak çürüdü. Karacabey çiftçisine yılda 9 milyon kazandıracak olan tesis, beceriksiz ve ilgisiz siyasi ve bürokratlar yüzünden çiftçiyi 72 milyondan etti. Dolayısıyla bu para Karacabeylilerin cebinden çalınmış oldu.

 

Gelelim yeni tesisimize. Ergün Koç döneminde yapımına başlanan Mustafa Erdoğan Parkı. Evet parkın yapımına başlandı ve Ali Özkan Belediye Başkanı olana kadar 4 milyonluk bir harcama yapıldı. İçinde aquapark ve karting alanlarının da olacağı bu parkı gündeme getirdiğimizde ilk olarak Ali Özkan, aquaparka sıcak bakmadıklarını söyledi.

 

Ardından bir iki belediye meclis üyesi tarafından parkta sözde bir inceleme yapılarak, “Buraya yapılan yatırımı heba etmeyeceğiz. Aksine üzerine bizde bir şey koyarak Karacabey’de gerçek bir cazibe noktası yaratacağız. Tabi ki bunu imkanlar dahilinde yapacağız. Şimdilik değişik projelerimiz var mevcut alan ile ilgili. Kesinleşince yine kamuoyuyla paylaşılacaktır” dendi. (Temmuz 2014)

 

1 yıl önce yapılan bu açıklama sonrası, Karacabeylilerin paralarıyla yapılan bu parkla gerçekten belediye o kadar ilgilendi ki, gelip geçenler gözlerini alamıyorlar!

 

Yapamıyorsanız bırakın yapsınlar!

 

Şimdi gelelim parkın büyükşehir boyutuna. Karacabeyliler park için umudu kesince çareyi büyükşehir’de aramaya başladılar. E tabi haklılar. Vatandaşlar hizmet bekliyor. 4 milyonu sokağa atmak istemiyor.

 

Sonunda eski bir AKP’li belediye meclis üyesi tarafından konu Recep Altepe’ye iletiliyor. Ardından araştırma yapılıyor ve bu parkı yapabileceklerini düşünerek konuyu Karacabey Belediyesine iletiyorlar.

 

İddiaya göre, Altepe’nin talimatıyla Karacabey Belediyesini arayan özel kalem müdürü, konuyla ilgili görüştüğü belediye yetkilisine, ‘İsterseniz bu parkı büyükşehir olarak biz yapabiliriz’ diyor. Bizim yetkilide özel kalem müdürüne, ‘Hayır biz hallederiz’ cevabını veriyor ve konu kapanıyor.

 

Kendisiyle görüştüğüm eski belediye meclis üyesi, yaşananları bir bir anlatarak bu yapılanı Karacabey’in hak etmediğini söylüyor. Haksız mı, tabi ki haklı.

 

Şimdi benim merak ettiğim, neden yapacağız diyerek çürümeye terk etiğiniz parka bugüne kadar bir çivi dahi çakmıyorsunuz, neden iddia edildiği gibi büyükşehir’in biz yapalım isteğini geri çeviriyorsunuz.

 

Eğer ki paranız yoksa bırakın büyükşehir yapsın. Siz değil miydiniz ‘üçlü olacağız güçlü olacağız’ diyen. E tamam üçlüde olduk güçlüde. O zaman yapında vatandaş güç görsün. Karacabeyliler hak ettiği hizmeti alsın.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM