23 Ağustos Cuma


3 tay alana 1 bedava

3 tay alana 1 bedava Tay ihalesinde 3 tay alan bir kişi, yapılan çekilişle hediye edilen 1 tayın daha sahibi oldu....
Bu Haber 5 Haziran 2013 14:42 Yayınlandı

Tay ihalesinde 3 tay alan bir kişi, yapılan çekilişle hediye edilen 1 tayın daha sahibi oldu.

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Eskişehir Anadolu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen 2010, 2011 ve 2012 doğumlu 55 safkan arap tayı, Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde ihale usulüyle satıldı. 1 milyon 885 bin lira gelir elde eden TİGEM, yine katılımcılar arasından bir kişiye çekilişle tay hediye etti.

 

TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Yıldırım’ın da katıldığı satışta, en yüksek fiyata Bahtıak isimli 1 yaşında erkek tay 81 bin liraya Mevlüt Tanyiğit tarafından satın alındı. İhalede diğer en yüksek fiyata satılan taylar ise, Serkan Bayram isimli at meraklısının 75 bin liraya aldığı Aslantaş adlı 1 yaşında erkek tay ve Mozaik Tarım A.Ş. tarafından 75 bin liraya satın alınan 2 yaşındaki Katre isimli dişi tay oldu.

 

001-anadolu-tay-kbey-ihale-vid-link

 

Satışın ardından katılımcılar arasında noter huzurunda yapılan çekilişte Şevket Yıldız’a Aryele isimli dişi tay hediye edildi.

 

Satışa çıkarılan 55 taydan 51 tayın satıldığı ihaleden 1 milyon 885 bin lira gelir elde edildiği açıklanırken, TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Yıldırım ihalede yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen ihalenin yarış camiasına hayırlı olmasını dileyerek,

 

“Anadolu Tarım İşletmesinin yetiştirdiği atlar son dönemlerde performansları çok yüksek olduğu için birinci ve ikincilik gibi yarışlar kazanıyorlar. Son yapılan TBMM koşusunda birincilik aldılar. Aynı zamanda bakanlığımızın 1 Haziran’da yaptığı 2400 metre yarışında da üç tay birinci, üçüncü ve dördüncülük elde etti. Yeni satılan atlarında aynı performansı göstermesini ve satın alan kişilere de uğur getirmesini, birincilikler kazandırmasını diliyorum” dedi.

 

001-anadolu-tay-kbey-ihale-002
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM