18 Şubat Pazartesi


23 Nisan’ı doyasıya kutladılar

23 Nisan’ı doyasıya kutladılar   Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve...
Bu Haber 23 Nisan 2018 16:47 Yayınlandı

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 98. yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de törenlerle kutlandı.

 

Bugün saat 09.00’da, Uluabatlı Hasan İlkokulu öğrencisi Emine Demir’in Kaymakamlık, Şehit Yüzbaşı Atilla Savaş Acarca Ortaokulu öğrencisi Tuğba Öncüoğlu’nun Belediye Başkanlığı, Ömer Matlı İlkokulu öğrencisinin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muhsin Özdamar Ortaokulu öğrencisi Hatice Turgut’un Milli Eğitim Müdürlüğü makamına oturmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri, saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam etti.

 

 

Buradaki törenin ardından 23 Nisan kutlama etkinlikleri, Uluabatlı Hasan İlkokulu ve Şehit Yüzbaşı Atilla Savaş Acarca Ortaokulu bahçesinde düzenlenen programlarla sürdü.

 

23 Nisan kutlama programına Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, daire amirleri, siyasiler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Günün önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Bugün; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98. Yıldönümü ve Milli İradenin temellerinin atıldığı bir gündür. Bugün; aynı zamanda milletin millet olma bilinci kazandığı Milli İrade günüdür. Bugün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’ diyerek bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan ettiği bir gündür. Bayramınız kutlu olsun çocuklar” şeklinde konuştu.

 

Dingin’in konuşmasının ardından Uluabatlı Hasan İlkokulu ve Şehit Yüzbaşı Atilla Savaş Acarca Ortaokulu öğrencilerinin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle düzenlediği kutlama programı büyüledi. Programda gösteri ve şiirleriyle bayramı coşkuyla kutlayan öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sonsuza kadar bağlı kalacaklarının da sözünü verdi.

 

 

Öğrencilerin sergilediği bayram kutlama gösterileri büyük ilgiyle izlendi. Programa yoğun ilgi gösteren veliler, çocuklarının gösterilerini heyecanla izlerken duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerin birbirinden güzel müzikli dans figürleri, Halk Oyunları gösterileri mest ederken, okunan şiirler beğeni topladı. Miniklerin büyüklere taş çıkartan dans gösterileri de renkli görüntülere sahne olurken büyük alkış aldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM