KARACABEY’DEN MOLDOVA’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KARACABEY’DEN MOLDOVA’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Bu haber 01 Aralık 2022 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, dünyanın farklı noktalarındaki belediyelerle iş birliğini geliştirmeye ve kardeşlik köprüsü kurmaya devam ediyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın önceki günkü konuğu, Moldova UTA Gagauzia Yeri Özerk Bölgesinden Carbolia Belediye Başkanı Cechir Vitali ve beraberindeki heyet oldu.

İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI

Ziyaret sonrası Başkan Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Misafirlerimiz Gökoğuz Türklerinden. Hristiyan Türklerden. Ve yaşadıkları bölge stratejik olarak önemli. Amerika ve Rusya’nın günümüzde kendileriyle alakalı stratejileri var. Türkiye Cumhuriyeti’nin de bu kardeşlerimize yönelik çalışmaları var. Kendilerini Karacabey’imizde ağırladık, ilçemizden bahsettik, bazı yerleri beraber gezdik. Anlaşmakta ve iletişim kurmakta hiç zorlanmıyoruz. Bu kardeşlerimizle işbirliği gerçekleştirmek anlamında kardeşlik protokolünün ilk adımını gerçekleştirdik” dedi.

Öte yandan kardeşlik protokolü, her iki belediyenin meclisinde onaylandıktan sonra resmen imzalanacak.

casino siteleri - slot siteleri