“GIDA OSB TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

“GIDA OSB TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

Bu haber 28 Kasım 2022 - 12:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz günlerde Bursa Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Başkan Özkan, Ekim ayında gerçekleştirilen seçimlerde Bursa Ticaret Borsası (BTB) başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen BTB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı’ya, Meclis Başkanı Mehmet Aydın ve Yönetim Kuruluna ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAKTIR

Ziyarette Özkan, bir yandan yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunurken, bir yandan da Gıda OSB uygulamasıyla ilgili istişarelerde bulundu.

Özkan, seçimlerin ardından yoluna güçlenerek devam eden Bursa Ticaret Borsası’nın yeni dönemde de Bursa’nın her alanda çok daha iyi noktalara ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına dair inancını paylaştı.

Gerçekleşen görüşmede, Bursa’nın tarım ve sanayi altyapısı ile ülke ekonomisinde çok güçlü bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Ali Özkan, sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama noktasında gıda alanında üretim yapan KOBİ’lerin önemli olduğuna vurgu yaptı.

TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR DÖNÜŞÜM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı da, Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde karbon sıfır odaklı planlanan, kaynakların verimli şekilde kullanılacağı, sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlayacak Gıda OSB uygulamasının, Türkiye’de örnek bir dönüşüm olacağına vurgu yaptı.

Matlı, “Bursa Büyükşehir Belediyesinin önderliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle, ülkemize gıda, tarım ve hayvancılık alanında örnek bir iş modeli ortaya koyarak şehrimizin bu ihtiyacını çözmüş olacağız. Sürdürülebilir bir gelecek adına çok değerli bir yapı bu. Şehrimize katma değerli projeler kazandırmak için çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

casino siteleri - slot siteleri