“ULUDAĞ’DA RANTA GEÇİT VERMEYECEĞİZ” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

“ULUDAĞ’DA RANTA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Bu haber 27 Kasım 2022 - 0:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

13 bin hektarlık alanda kurulu Uludağ Milli Parkı’nın yaklaşık 5 bin hektarlık bölümünün Milli Park statüsünden çıkarılarak Alan Başkanlığı adı altında yapılaşmaya açılması için AKP Hükümetince yapılan hazırlığa tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Uludağ’da ranta, peşkeşe geçit vermeyeceğiz” dedi.

Uludağ Alan Başkanlığı kurulması hakkındaki yasa taslağının AKP Grubu’nda imzaya açılması üzerine yazılı açıklama yapan Karaca, AKP milletvekillerini sorumlu davranmaya davet etti.

Alan Başkanlığı’na dönüştürülen Kapadokya’da yapılanlara işaret eden Başkan Karaca, şunları söyledi: “13 bin hektar alana sahip olan Uludağ Milli Parkı’nın 5 bin hektarlık alanı Milli Park statüsünden çıkarılarak yapılaşmaya açılmak isteniyor. Türkiye’de iki örneği olan alan başkanlığının Kapadokya’da neler yaptığını kısa bir süre önce bütün Türkiye hayretler içerisinde izledi. Milyonlarca yılda oluşan peri bacalarına buldozerlerle dalan AKP, gözünü Uludağ dikti”

Uludağ ekosisteminin varlığı tehlike altında olan birçok yaban hayvanına ev sahipliği yaptığı gibi varlığı bitme noktasında olan 32 endemik türün de ev sahibi olduğunu hatırlatan İsmet Karaca, sözlerini şöyle tamamladı:

“Uludağ Bursa ve Türkiye’nin çok önemli bir su havzasıdır. Uludağ’da her gün milyonlarca litre su ambalajlanarak ülkenin dört bir tarafına gönderilmektedir. Buradan başta AKP Bursa milletvekilleri olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum. Bu saldırı Bursa’nın kültürel varlığına karşı bir saldırıdır. Elinizi Uludağ’dan çekin, Uludağ’ı talan etmeyin”

casino siteleri - slot siteleri