KARACABEY’İN HER YERİNE EŞİT HİZMET « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KARACABEY’İN HER YERİNE EŞİT HİZMET

Bu haber 22 Kasım 2022 - 20:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, merkez ve kırsaldaki devam eden altyapı ile üst yapı çalışmalarını yerinde incelemeye devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Özkan gerçekleştirdiği ziyarette; ova köyleri olarak anılan bölgede Eskisarıbey Muhtarı Asil Can, Ortasarıbey Muhtarı Mustafa Ay ile Sarıbey Serkan Argın Otraokulu Müdürü İbrahim Yılmaz ile bir araya geldi.

SPORA VE SOSYAL HAYATA ÖNEMLİ KATKI

Başkan Özkan ziyaretlerde ilk olarak, kırsal mahallelerdeki gençlerin spora ve akabinde sosyal hayatlarına önemli bir katkı sağlamasını bekledikleri halı saha çalışmalarını inceledi. Özkan yaptığı açıklamada, Ortasarıbey Mahallesine yapılmakta olan halısaha çalışması için bölgedeki diğer mahallelerinde faydalanabileceği şekilde çalışıldığını belirterek, “Merkez ve kırsal mahalle ayırmaksızın, hizmetlerimizi altyapıdan kültürsanata, spordan sosyal hizmetlere kadar pek çok alanda eşit şekilde çalışarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, ilçemizin birçok noktasında olduğu gibi burada da çok güzel ve tam teşekküllü bir halısahayı bölge halkımızın, gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Özkan, daha sonra ziyaretlerini Yenisarıbey ve Eskisarıbey ile Sazlıca’da da sürdürdü. Okul Müdürü ve mahalle muhtarları ile çeşitli konuları istişare edip talepleri aldı.

ÜRETİCİLER İÇİN ARAZİ YOLLARI DÜZENLENİYOR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, “Ova köyleri olarak bilinen bölgemizde, Karacabey tarımının kalbindeyiz adeta. Buradaki üreticilerimizden arazi yollarında yaşanan zorluklarla ilgili sürekli talep geliyordu. Kışın yüklü traktör ve römorklar ile tarlalarına giden yolda zorlandıklarını ve bunun yanında fabrikalara ana asfalt üzerinden gitmelerinin riskli olabildiğini ifade etmişlerdi. Bakıldığında gerçekten oldukça işlek olan ova köyleri asfaltı da zaman zaman araziden çıkan araçların yoğunluğu ve çamurlarıyla riskli olabiliyordu.

Bizler bu anlamda belirli bir güzergahta üreticilerin asfalta çıkmadan tarlalarından yük sarıp, çeşitli fabrikalara arazi yollarından daha kısa zamanda ve risksiz ulaşımına imkan sağlayan tespitlerimiz oldu. Mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızın da önerileri ile istişaremizi yapıp, bu arazi yollarının düzenlenmesi uygulamasına başladık. Tamamlandığında hem üretici hem bölge halkı hem de karayolunu kullanan vatandaşlarımız için önemli bir çalışma hayata geçmiş olacak” diye konuştu.

casino siteleri - slot siteleri