KARACABEY BELEDİYESİ GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KARACABEY BELEDİYESİ GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Bu haber 03 Kasım 2022 - 15:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, araç filosunu zenginleştirmeye devam ediyor. Son olarak belediye filosuna dahil edilen otobüs ile ilçede hem sosyal hem kültürel hem de sportif faaliyetler başta olmak üzere vatandaşların ulaşım hizmetinden faydalanması sağlanacak.

“İlçemize güçlü bir hizmet için ulaşım araçları önemli bir etken” diyen Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in yüzölçümü en geniş ilçelerden biri olduğunu belirterek, ulaşım araçlarının bu noktada da hizmet götürmek için gerekliliğinin altını çizdi.

TİTİZ ÇALIŞMA VE EN AZ MALİYETLE ADIMLAR ATILIYOR

Göreve geldikleri günden itibaren araç filosunu titizlikle elden geçirdiklerini kaydeden Özkan, “İhtiyaç dâhilinde olan araçları hızlıca filomuza dâhil ettik. Ancak bunları yaparken, üzerinde çalışıp en az maliyetle adımlarımızı attık” dedi.

Bir önceki açıklamasında Başkan Özkan, kiralama yerine yapılan satın almalar ve yatırım teşvikleri ile belediyenin daha az maliyetle bu araçları edindiğini belirtmiş ve “Bu konuda mesai arkadaşlarımızla sıkı bir hazırlık yaptık. 65 milyon TL’lik bir alım yapmışız şimdiye kadar. Kiralama yerine satın alarak, 3 yılda bu araçların kendini amorti etmesini sağladık. Birçok belediye bildiğiz gibi bunları kiralama yoluyla elde ediyor. Biz kiralama yerine satın aldığımız araçlar ile 3 yılda bu araçların kendini amorti etmesini sağlamış oluyoruz. Bunları bir 3 yılda daha kiralamaya devam etsek, 72 milyon daha ödeyeceğiz. Genel bir hesaplama ile güncel rakamlarla bu araçları 10 yıl kiraladığımızda da yaklaşık 240 milyon TL gibi kiralama bedeli ödememiz gerekiyordu. Bu, yılda 24 milyonluk bir kiralama bedeline tekabül ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

ÖZKAN DİREKSİYON BAŞINDA

Başkan Özkan, son olarak filoya dahil edilen otobüsü bizzat kullanıp şehir turu yaptı. Özkan’ı direksiyon başında gören vatandaşlar şaşkınlıkları gizleyemezken, Başkan Özkan da şoför koltuğundan vatandaşları selamladı.

casino siteleri - slot siteleri