ÜSTÜNDAĞ’DAN KTSO ÜYELERİNE ‘DİJİTAL KTSO’ KOLAYLIĞI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

ÜSTÜNDAĞ’DAN KTSO ÜYELERİNE ‘DİJİTAL KTSO’ KOLAYLIĞI

Bu haber 30 Eylül 2022 - 15:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkan Adayı Muammer Üstündağ, listesinde yer alan isimlerin yanı sıra Karacabey’deki basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahve 6’da yapılan programda konuşan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Muammer Üstündağ, “8 Ekim’de yapılacak seçimler öncesinde listemizde yer alan tüm meclis üyesi adaylarımızla bir araya gelmek istedik. Tanışma ve kaynaşma açısından önemli bir gün. Biz ilk günden bu yana hep bir ve beraberiz. Bir yola çıktık. Bu bir seçim yarışıdır. Asla bir koltuk sevdası değildir. Koltuktan güç alma sevdası değildir. Bir kardeşimiz kalksın, biz oturalım derdinde de değiliz. Biz Karacabey’imizi, bölgemizi seviyoruz. Biz buradaki meclis üyesi arkadaşlarımızla el ele, gönül gönüle vererek çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Başkan Adayı Muammer Üstündağ, hayata geçirmeyi planladıkları proje ve çalışmalar hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Gelişen Karacabey’in geleceğine yön vermek için çalışacaklarına değinen Üstündağ, “Üyelerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tüm sektörlerin temel problemlerini yerinde öğrenmiş olduk. Buradan elde ettiğimiz veriler bize üyelerimize ihtiyaçları oranında danışmanlık sağlanmasının elzem olduğu sonucunu verdi. Bu doğrultuda kendi iş kollarında verimi artırması adına üyelerimize başta hukuki ve akademik olmak üzere farklı alanlarda danışmanlık hizmeti vereceğiz. Hukuki süreçlerde üyelerimizin sorunlarını çözmek adına odamız adına çalışacak bir avukat temin edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MESLEK KOMİTELERİMİZİ AKTİF HALE GETİRECEĞİZ

Şeffaf ve sürdürülebilir bir iletişim anlayışının gerekli olduğuna dikkat çeken Üstündağ, “Üyelerimiz ile zaman zaman yaptığımız istişarelerde kendi iş kollarında yaşadıkları sıkıntıları aşmak için çözüm yolu aradıklarını ifade ettiler. Bizler bu sorunları aşmak adına meslek komitelerimizi her ay bir araya getirerek bu komiteleri aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Böylece farlı meslek gruplarının sorunları ve çözüm önerileri yerinde görüşülmüş olacak” dedi.

ODAYA AİT OTEL VE RESTORAN PROJESİ

Üyelerin hem ticari hem de diğer konuklarını ağırlamakta sorun yaşadığını ve bu noktada ciddi şikayetler aldıklarını belirten Muammer Üstündağ, “Üyelerimiz kendi ticari faaliyetleri doğrultusunda zaman zaman farklı şehir ve ülkelerden konuklarını davet ettiklerini fakat konaklama noktasında ciddi sorun yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu sorunu çözmek adına odamıza ait bir otel ve yine başta üyelerimiz ve aileleri olmak üzere diğer konuklarımıza da hizmet verecek bir restoran projemiz mevcut” ifadelerini kullandı.

YERLİ FİRMALARIMIZ İÇİN YENİ İMKANLAR SAĞLANMALI

Karacabey’deki işletmelerin büyük kısmının küçük ve orta ölçekli olduğunu belirten Muammer Üstündağ, Karacabey ekonomisinin de lokomotifi olan KOBİ firmalarını büyüterek uluslararası sahaya açmayı hedeflediklerini söyledi. Büyüme planları yapan firmaların önündeki en büyük engelin destek bulamamak ve danışmanlık alamamak olduğuna işaret eden Başkan adayı Üstündağ, “Firmalarımızın ihtiyacı olan noktalarda ön açıcı olmak gerekiyor. Bu noktada Karacabey’deki değerli firmalarımız ciddi engellerle karşılaşmakta. Bizim amacımız büyümeyi hedefleyen ve yeni pazarlar arayan firmalarımıza destek vererek bu engelleri ortadan kaldırmak. Bu nedenle firmalarımızın ihtiyaç duydukları altyapı imkanları, vergi kolaylıkları ve teşviklerle firmalarımızı hak ettikleri yerlere taşımayı planlıyoruz” dedi.

Uzun süren bir hazırlık süreci sonrasında önemli projeler üzerinde çalıştıklarını ve bu projelerin temeli olan ve kısa vadede gerçekleştirilecek projeler olduğunu ifade eden Üstündağ, “Bizler yola çıkarken bir koltuğu işgal etmenin hayalini kurmadık. Havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz ve en önemlisi sevgisini hep içimizde hissettiğimiz bu güzel kente nasıl değer katabiliriz sorusuna cevap aradık. Üzerinde çalıştığımız onlarca projede hep bu samimi düşünce vardı. Bu projelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

KTSO Başkan Adayı Muammer Üstündağ, açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi; “Üyelerimizin ticaret hacimlerini artırmak adına fuar sayısını ve fuar katılım desteğini artıracağız.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde diğer alt oda ve borsalara sağlanan finansal destekten Karacabey’in hak ettiği payı alması adına önemli girişimlerde bulunacağız.

Üyelerimizin mesleki bilgi ve deneyimini artırmak adına yurtiçi ve özellikle yurtdışı ziyaret sayısını önceki dönemlerin iki katına çıkaracağız. Bu doğrultuda üyelerimizin vize ve diğer ihtiyaçlarını ivedilikle karşılayacağız.

Yurtdışı yatırımcı buluşmaları düzenleyerek üyelerimizin iş ortaklıklarına katkı sağlayacağız.

Odamızca verilen hizmetlerin tamamen dijitalleşmesi ve üyelerimizin bu süreçleri en hızlı şekilde halletmesi için ‘Dijital KTSO’ projesini hayata geçireceğiz.

Kalkınma ajanslarıyla daha yakından çalışarak üyelerimizin başta hibe olmak üzere birçok ihtiyaçlarına çözüm bulacağız.

KOSGEB ve Avrupa Birliği hibe programları için eğitim ve akreditasyon sayımızı artıracağız.

Üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek adına personel sayısını ve yetkinliğini artıracağız.

Bölgemizde faaliyet gösteren tüm üyelerimizin iş kollarına göre sanal haritasını çıkartarak yerli ve yabancı yatırımcıların üyelerimize kolaylıkla erişmelerini sağlayacağız.

Düzenli olarak üye memnuniyet anketleri yaparak üyelerimizin odamıza yönelik tutum ve görüşlerini alacağız. Böylece odamızı üyelerimizle birlikte istişare kültürüyle dönüştüreceğiz.

Üyelerimizin oda kayıt bilgilerini güncel tutarak bilgi akışını daha sağlıklı hale getireceğiz.

Üyelerimizin ve ailelerinin sağlık, eğitim ve diğer ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına mevcut ikili anlaşmalara ek olarak ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret ederek anlaşma sayımızı daha da artıracağız.

İlçemize önemli bir değer katan TEKNOSAB projesinden üyelerimizin de fayda sağlaması adına her meslek komitesine özel iş ziyaretleri düzenleyerek başta BTSO olmak üzerek diğer paydaşlarla iş birliklerimizi artıracağız.

Google, Trendyol, Amazon, Hepsiburada ve diğer önemli şirketlerle iş birliği protokolleri imzalayarak işini sanala aktarmak isteyen üyelerimize bu alanda önemli kolaylıklar sağlayacağız. Ayrıca bu noktada üyelerimize kendi internet sitelerini kurmalarında ve faaliyete geçirmelerinde başta yazılım olmak üzere diğer noktalarda da aktif destek verecek personel temin edeceğiz”

casino siteleri - slot siteleri