MUSİKİ DERNEĞİ TAM NOT ALDI! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

MUSİKİ DERNEĞİ TAM NOT ALDI!

Bu haber 29 Eylül 2022 - 13:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Birçok başarılı projede imzası bulunan, dizi ve sinema oyuncusu, tiyatro öğretmeni Güray Kırlı öncülüğünde ve başkanlığında Temmuz ayı sonlarında kurulan Karacabey Musiki Derneği, ilk sınavından tam not aldı. 14 Eylül Karacabey’in Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde sahne alan Musiki Derneği üyeleri, seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Kuruluşundan yalnızca 50 gün sonra Karacabey’in Kurtuluş Günü etkinlikleri 15 Eylül akşamı sahne alan Musiki Derneği, özenle hazırlanan gecede repertuarıyla takdir topladı. Derneğin Müzik Koordinatörü ve Şefi Cengiz Kaçmaz’ın yönetimindeki koro, tam bir uyum içerisinde şarkıları icra ederken, solistlerin performansı da mükemmeldi. Emekli TRT Sanatçısı Keman Virtiözü Şenol Dinleyen ve saz heyeti geceye damgasını vurdu. Salonu dolduran müzikseverler son ana kadar ilgiyle izledikleri konseri ayakta alkışladı.

Konserin sunumunu TRT’de repertuar ve güfteleri bulunan Şair, Güftekar ve Bestekar Ekrem Kankılıç yaptı. Gecenin başlangıcında konuşan Karacabey Musiki Derneği Başkanı Güray Kırlı, “Kuruluşundan bugüne henüz 50 gün geçmiş olan derneğimiz, bu akşam sizlere ilk konserini sunacak. Bu konserin 14 Eylül Karacabey’in Kurtuluş Günü etkinliklerine denk gelmesi bizler için ayrı bir onur oldu. Hem açılış konserimiz olması sebebiyle, hem de Karacabey’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olması sebebiyle değerli yönetim kurulumuz ve dernek üyelerimizle son derece mutlu ve gururluyuz.

Karacabey Musiki Derneği, toplumsal bilinci ve duyarlılığı geliştirmek için müziksel üretim ve aktiviteler gerçekleştirmek, bulunduğu bölgede müzik kültürünün geliştirilmesini sağlamak, müziği sevdirmek, yaymak, benimsetmek, eğitimler ve konserler vermek, konserler tertip etmek bu amaca hizmet edecek her türlü iktisadi ve kamu yararına faaliyeti düzenlemek ve organize etmek amacı ile kurulmuştur.

Tabii her şeyin başı eğitim. Başta ses eğitimi, şan eğitimi olmak üzere, enstrüman eğitimleri ile hizmet vereceğiz. Bölgemizde, yurtiçi ve yurtdışında Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Pop Müziği ve Fantezi tarzlarında koro ve sololarla faaliyetler göstereceğiz. Popüler sanatçılar ile görüşerek müzik organizasyonları tertipleyeceğiz. Meşk Akşamları, Gezek Geceleri düzenleyeceğiz. Hedeflerimiz bu şekilde.

Derneği ilk kurduğumuzda yönetim kurulu arkadaşlarımızla Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan’ı ziyaret ederek, yapacağımız faaliyetler hakkında bilgi verdik, taleplerimizi ilettik. Sayın Başkanımız da sağolsun bizleri kırmadı, taleplerimize olumlu cevaplar aldık. Sayın Başkanımıza teşekkür ederiz. En büyük problemimiz yer temini konusundaydı ve anında gerekli talimatları vererek şu an tadilatta olan Belediye İşhanı’nda derneğimize uygun bir yer tahsis edildi. Tadilat bitiminde inşallah derneğimiz yeni yerine taşınacak ve faaliyetlerimiz de hızlanacak.

Çalışmalarımıza değer katan ve konser akşamında da bizleri yalnız bırakmayan, yıllarca görev yaptığı TRT kurumunda ve profesyonel müzik hayatında müzik duayenlerine keman çalarak saz heyetinde görev alan, Karacabey’imizi en iyi şekilde temsil eden ve TRT’de edindiği bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan, emekli TRT sanatçısı Keman Virtiözü Sayın Şenol Dinleyen hocamıza da teşekkürü borç bilirim.

14 Eylül Karacabey’imizin kurtuluşu münasebetiyle başta Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, vatan toprağını kanlarıyla sulamış aziz şehitlerimize rahmet diliyorum, Allah onlardan razı olsun. Karacabey Musiki Derneği ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Öte yandan Güray Kırlı başkanlığında kurulan Karacabey Musiki Derneği Yönetim Kurulu’nda; Başkan Yardımcısı ve Müzik Faaliyetleri Koordinatörü Cengiz Kaçmaz ile diğer kurucu üyeler Kemal Tetik, Cüneyt Matlı, Sezer Örs, Burhan Sevinç ve Oğuz Başer yer alıyor.

casino siteleri - slot siteleri