BAŞKAN ÖZKAN TİGEM ARAZİSİNDEN ÇİFTÇİYE YER İSTEDİ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

BAŞKAN ÖZKAN TİGEM ARAZİSİNDEN ÇİFTÇİYE YER İSTEDİ

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, TİGEM’e gelen Tarım Bakanı ile yaptığı görüşmede, TİGEM arazisinden şeker pancarı üreticisine yönelik yer tahsisi istedi.

Bu haber 10 Ağustos 2022 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarım Bakanlığı himayesinde başlatılan ve güvenilir ürün konusunda doğru bilinen yanlışlara dikkat çekmeyi amaçlayan “Tarım Varsa Hayat Var” projesinin ilk toplantısı, “Türkiye’nin Tarım Stratejileri” başlığı ile Karacabey TİGEM’de gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya; Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey Belediye Başkanı AliÖzkan, ilçe belediye başkanları, Bursa Tarım İl Müdürü Hamit Aygül, TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç, Güvenilir Ürün Platformu danışma kurulu üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

BAKAN KİRİŞÇİ GIDANIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Toplantıda konuşan Bakan Kirişçi, pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşı nedeni ile gıdalara ulaşmakta yaşanan gecikmelere değinerek, “Teknolojinin varlığının yetmediğini, gıda ürünlerine yetişmekte tüm dünyanın güçlük çektiğini de bu süreçte öğrendik. Söz konusu süreçte, gıda güvenliği konusunda ülkelerin ne kadar milliyetçi bir duruş sergilediğini, kendi ihtiyaçlarının temini konusunda daha agresif politikalar izlediğini gördük” diyerek, gıdanın vazgeçilmez bir sektör olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin tohumda kendine yeterlilikte son 20 yılda yüzde 31’den yüzde 94 seviyesine çıktığını ifade eden Bakan Kirişçi, bu alandaki hedeflerinin ise yüzde 100’e çıkmak olduğunu da sözlerine ekledi.

KARACABEY ADINA MUTLULUK VERİCİ

Toplantı sonrasında TİGEM arazisinde de incelemelerde bulunan Kirişçi ile Belediye Başkanı Ali Özkan bir araya gelip, çeşitli konuları görüşme imkanı da buldu.

Kirişçi’nin programı sonrası yaptığı açıklamada tarımla alakalı böyle önemli bir gündemin ilk toplantısını Karacabey’de yapılmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, “Böyle bir etkinlik için TİGEM’in, ‘tarım ve hayvancılığın başkenti’ olan Karacabey’in tercih edilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.

BÖLGE ÇİFTÇİSİNE YÖNELİK PROJELER GÜNDEME GETİRİLDİ

Özkan, Bakan Kirişçi ile toplantı sonrası çeşitli konuları da görüştüğünü belirterek, bölge çiftçisine yönelik bazı proje önerilerini de dile getirdi. Özkan görüşmede, “TİGEM arazisinden şeker pancarı üreticisine yönelik yer tahsisi başta olmak üzere çeşitli konulardaki taleplerimizi ilettik ve üzerinde değerlendirmeler yapma imkanı bulduk” dedi.

casino siteleri