KARACABEYLİLER ‘IHLAMUR FESTİVALİ’YLE COŞTU! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KARACABEYLİLER ‘IHLAMUR FESTİVALİ’YLE COŞTU!

Bu haber 02 Ağustos 2022 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ihlamur Festivali, Yeniköy’de 3 gün boyunca konser alanında vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı.

Festival, 29 Temmuz Cuma Günü Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının Yeniköy’de gerçekleştirdiği kortejle başladı. Kortejde, Ulubatlı Hasan Halk Oyunları Gösteri Ekibi de yer aldı. Kortej sonrası konser alanında katılımcılara mini bir konser de veren Bando Takımı yoğun alkış aldı. Bando Takımından sonra ise Bursa Karacabeyliler Derneği Uluabatlı Hasan Halk Oyunları Ekibi sahne aldı.

KEYİFLİ ANLAR YAŞANDI

Açılış seremonisi sonrası sahneye ilk çıkan grup Karacabey Gönüllüler Korosu oldu. Birbirinden güzel Türk Sanat Müziği şarkılarıyla gelenler keyifli anlar yaşarken, programın ikinci yarısında ise ilçede uzun yıllardır sahne alan Grup Naturel şarkılarını seslendirdi. Gece yarısına dek süren konserde, Ali Altay Erim ve Semih Tozak birbirinden güzel pop şarkılarla gelenleri eğlendirdi.

ECE SEÇKİN DAMGASINI VURDU

Ihlamur Festivalinin ikinci gününde, Karacabey Belediyesi tarafından özenle hazırlatılan “Karacabey Longozu 2022” belgeselinin ilk gösterimi gerçekleştirildi. Açık hava sinemasında kurulan dev ekranda sahnelenen belgesel, katılımcılardan tam not aldı.

Belgesel gösterimi sonrası ise sahneye bu kez, Türk pop müziğinin sevilen ismi Ece Seçkin çıktı. Birbirinden güzel yerli ve yabancı şarkılarla sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Seçkin’in, dans ekibiyle gerçekleştirdiği sahne gösterisi de büyük beğeni topladı.

ÖZKAN’DAN IHLAMUR HEDİYESİ

Konserin başında sürpriz şekilde sahneye çıkan Karacabeyli minik Ece Seçkin sanatçıyı oldukça şaşırttı. Minik Ece Seçkin ile sahneye çıkan Belediye Başkanı Ali Özkan da sahne yaptığı konuşmasında, bölgenin turizm ve doğal ürünlerine dikkat çekti. Özkan, Ece Seçkin ve ekibine ıhlamur ikramında da bulundu. Daha sonra minik Ece Seçkin, çiçeği şarkıcı Ece Seçkin’e takdim etti.

Gece sonuna dek şarkılarla ve dans gösterileriyle izleyenlere eğlenceli anlar yaşatan Seçkin, Yeniköylülerden tam not aldı. Konserin olduğu gece bölgedeki tüm otel ve pansiyonlar dolarken, esnaf da kalabalıktan oldukça memnun kaldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Festivalin son akşamı ise Karacabey Longozu Belgeselinin ikinci gösterimi yine açık havada konser alanında gerçekleşirken, belgesel gösterimi sonrası da Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğünün Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi. Dinleyicilerinde eşlik ettiği şarkılarla gönüllerince eğlenen katılımcılar, daha sonra Karadeniz Müziği sanatçılarından Engin Çeb’in şarkılarına eşlik etti.

casino siteleri