‘KARACABEY LONGOZU’ BELGESELİ İZLEYİCİLERLE BULUŞUYOR « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

‘KARACABEY LONGOZU’ BELGESELİ İZLEYİCİLERLE BULUŞUYOR

Bu haber 31 Temmuz 2022 - 14:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘Güzellikler şehri Karacabey’de, belediye tarafından değerli bir eser daha kente kazandırıldı. Karacabey Belediyesi tarafından hazırlanan Karacabey Longozu Belgeseli Ihlamur Festivali’nde izleyenlerle buluşuyor.

Belediye tarafından yaptırılan ve çekimleri ortalama 1 yıl süren belgeselde Kocaçay Deltası bütünüyle ele alınırken, belgeselde eşsiz yaban hayatı görüntüleri ile izleyicilere keyifli ve önemli bilgiler aktarılacak.

KENTİN YABAN HAYATINI TÜM YÖNLERİYLE GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Yönetmenliğini Sabri Pala’nın yaptığı ve yarım saat süren belgesel çalışması Karacabey Longozunun yaban hayatını gözler önüne seriyor. 1 yıl süren çalışmalarda, hava kameralarının yanı sıra makro ve tele objektifler ile özel kamera hareket ekipmanları kullanıldı. Çekimlerde zorlu doğa koşulları ile mücadele eden uzman ekip, 1 yıl boyunca longozun en özel anlarını kaydetmek için çabaladı.

Belgeselin görüntü yönetmenliğini ve kurgusunu Sabri Pala üstlenirken, seslendirmesini ise Murat Günay gerçekleştirdi. Saha danışmanlığını Alper Tüydeş’in yaptığı belgesel, FULL HD olarak yayınlanıyor.

YILLARCA SÜREN ÇALIŞMALARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Ülkemizin eşsiz doğa harikalarından birisi olan Karacabey Longozu ile alakalı yıllardır süren çalışmalarımıza bir yenisini de bu belgesel ile ekledik. Böylece longozu ziyaret edenler kadar, ziyaret etmek isteyenler için de önemli bir bilgi kaynağı olacak bu belgesel. Belgeselimizin ilk ve ikinci gösterimi, Ihlamur Festivali etkinlikleri kapsamında Yeniköy konser alanında açık hava olarak davetlilere sunulacak. Aynı şekilde Ağustos ayı itibariyle Karacabey Belediyesi sosyal medya hesaplarında da belgesel halkımızın hizmetinde olacak. Hayırlı olsun” dedi.

casino siteleri