KARACABEY’DE ALTYAPI SORUNU TARİHE KARIŞACAK « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KARACABEY’DE ALTYAPI SORUNU TARİHE KARIŞACAK

Karacabey’in uzun yıllardır süren altyapı problemlerini bu dönemde kökten çözme hedefiyle ilçede devam eden altyapı yenileme çalışmaları hız kesmiyor.

Bu haber 21 Temmuz 2022 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’in geleceğine katkı sağlama hedefiyle sürdürülen altyapı çalışmaları hız kesmiyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ tarafından ilçede yürütülen altyapı çalışmalarını inceledi. BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner ile birlikte gerçekleştirdiği incelemelerde Özkan; Saadet Mahallesi, Gazi Mahallesi, Yenimahalle ve Canbalı Mahallesinde çalışmaları denetledi.

Özkan yaptığı incelmelerde; Saadet Mahallesi Muhtar Aziz Eren Sokak’ta gerçekleştirilen yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarını gözlemledi. Ekiplerden ayrıntılı bilgi alan Başkan Özkan, ilçe genelinde kanalizasyon ve yağmur suyu hat imalatının %25, içme suyu hatlarının da %57 oranında tamamlandığını belirtti.

SONA YAKLAŞIYOR

Özkan, şu an süren çalışmalarda Saadet Mahallesi başta olmak üzere Gazi, Yenimahalle ve Canbalı mahallerinde içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarının sürdüğünü ve çalışmaların giderek sona yaklaştığını kaydetti.

Başkan Özkan, mahallelerde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “BUSKİ marifetliye ilçemizde gerçekleştirdiğimiz altyapı seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Bir taraftan havai elektrik hatları yer altına alındı. Bir yandan da insan sağlığına çok uygun olmayan borular, modern teknolojinin ürünü olan ve insan sağlığına hiç zararı olmayan içme suyu şebekesiyle yenileniyor. Diğer yandan da kanal ve yağmur suyu çalışmaları devam ediyor. Şu anda Saadet Mahallesi’ndeyiz. 1600’lük yağmur suyu hattı döşeniyor. Burası kışın yağmurlardan en çok zarar gören konumdaydı. Gelecek yüzyılda sorunları ortadan kaldıracak çalışma, müttehit firma tarafından sürdürülüyor” dedi.

GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNÜYORUZ

Başkan Özkan, altyapı çalışmalarının vatandaşları rahatsız eden tarafları olduğunun farkında olduklarını belirterek, bunu en aza indirmek için de çabaladıklarını ifade etti. Özkan, “Tabi altyapı çalışmaları zor ve meşakkatli faaliyetler. Çevremize istemeden de olsa zarar veriyor, günlük akışı olumsuz etkileyebiliyor. Toz ve toprak oluyor. Ama bunlar, belediyelerin pek getirisi olmadığı için ve yerin altına yapıldığı için de çok göze gelmeyen ve bu yüzden de değerlendirilmeyen çalışmalar. Ama biz, gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşündüğümüz için ‘modern şehirciliğin olmazsa olmazı’ olan altyapı çalışmalarını kendi dönemimizde başlattık. Biz bunun sıkıntısına, ezasına da cefasına da razıyız. Çünkü bu faaliyetler bittiği zaman, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız, çocukları ve torunları biz biliyoruz ki Büyükşehir Belediyemizi ve bizleri hayırla yad edecekler” şeklinde konuştu.

ALTYAPI PROBLEMİNİ TAMAMEN ORTADAN KALDIRMAKTA KARARLIYIZ

Özkan, ilçe genelinde 4 farklı noktada aynı anda çalışma yapıldığını belirterek, “İçme suyu, kaynak ve yağmur suyu çalışmaları ile Allah’ın izniyle bu dönem, Karacabey’in tüm altyapı problemini ortadan kaldırmaya kararlıyız. Karacabey’in tarihinden altyapı problemini çıkaracağız” dedi.

Öte yandan, yapılan çalışmalar kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUSKİ ekipleri tarafından Saadet Mahallesi’nde 1600’lük yağmursuyu ve 300’lük kanalizasyon çalışması ile Gazi Mahallesi’nde 300’lük kanalizasyon, Yenimahalle’de 1000’lük yağmursuyu ve Canbalı’da ise DN100 FDK İçme suyu çalışması yapıldığı kaydedildi.

casino siteleri