BÜYÜK ZARARA RAĞMEN OKULU BİTİRİYOR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

BÜYÜK ZARARA RAĞMEN OKULU BİTİRİYOR!

Bu haber 27 Haziran 2022 - 13:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Cumhuriyet İlkokulu’nun 21 derslikli ek binasının yapımını üstlenen Müteahhit Fahrettin Dengiz, okulu Temmuz ayının sonu gibi teslim edeceklerini söyledi.

27 Eylül’de temelini attıkları günden bu yana aralıksız çalışarak bir an önce okulu eğitim camiasına kazandırmaya çalıştıklarına değinen Dengiz İnşaat Sahibi Müteahhit Fahrettin Dengiz, “Ticaret Borsası tarafından yaptırılan Cumhuriyet İlkokulu’nun ek binasının temelini 27 Eylül’de atmıştık. O günden bu güne ülke olarak sıkıntılı süreçten geçmemize rağmen, ihaleyi aldığımız şartların ortadan kalkması ve olağanüstü maliyetlerle karşılaşmamıza rağmen gece gündüz çalışarak ek binayı Temmuz ayı sonu gibi teslim etmeyi hedefliyoruz.

Türkiye genelinde son günlerde oluşan olağan üstü maliyetlerden dolayı bizimle birlikte işe başlayan birçok müteahhit aldığı ihalelerden çekildi. Tabi her şey ortada. Biz bu ihaleyi 5 milyon TL’ye almış bulunurken okulun maliyeti şuanda 14 milyon TL’yi buldu. Cumhuriyet İlkokulu’nun ek binası bittiğinde yaklaşık 9 milyon TL cebimden harcamış olacağım” dedi.

Cumhuriyet İlkokulu’nun ek binasının yıkımı sonrasında; 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin Adnan Menderes Ortaokulu’nda ikili öğretim gördüklerini ifade eden Müteahhit Fahrettin Dengiz, “Cumhuriyet İlkokulunun yaklaşık 800 öğrenci okul binasının yıkımı sonrasında Adnan Menderes Ortaokulu’nda eğitim görüyor. Eğitim gören bu öğrencilerimizin ve velilerimiz bir an önce okullarına kavuşması ve onların hayır duasını alabilmek adına yaklaşık 9 milyon TL cebimden harcayarak, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde yavrularımızın burada eğitim görmesini sağlayacağım.

Dengiz İnşaat olarak zarar etmemize rağmen, Allah’ın izniyle bu okulu bitirerek Temmuz ayı sonu gibi teslim etmeyi planlıyoruz. Eğitim benim için her şeyden önce gelir. Bugüne kadar başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık, bırakmayacağız da. Geleceğimizi planlayacak çocuklarımızın bu binalarda iyi bir şekilde yetişecek olması bizim için mutluluk vesilesidir” ifadelerini kullandı.

casino siteleri - slot siteleri