KTSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDEN BİR İLK « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

KTSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDEN BİR İLK

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 11:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden, Kalfa ve Ustalara yeni müjdeler verildi. 25 Ekim 2020 tarihinden önce “Arıcılık Kayıt Sistemi”ne kayıtlı olan ve aktif olarak bu mesleği yapan kişilerin belgeleri, başvurdukları taktirde Arıcılık Ustalık Belgesi ile değiştiriliyor.

Her geçen gün kanun ve yönetmelikler doğrultusunda genişleyen meslek yelpazesiyle daha farklı alan ve dallarda eğitim veren Mesleki Eğitim Merkezi, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanında da Kalfalık ve Ustalık Belgesi vermeye başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Merkez Müdürü Vedat Kırbaş, Resmi Gazete’de yayımlanan 31’inci Mesleki Eğitim Kurulu Kararı ile Arıcılık meslek dalının, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uygulamaları kapsamına alındığını, başvuru sahiplerinin Arıcılık meslek dalının 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamına alındığı 25 Ekim 2020 tarihinden önce ‘Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğu ve aktif olarak bu mesleği yaptığını gösteren, İl Arı Yetiştiricileri Birliğinden ya da İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden alınan belgelerin yönerge hükümlerine göre Arıcılık meslek dalı ustalık belgesi ile doğrudan değiştirileceğini ifade etti.

Öte yandan, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı Arıcılık dalında ilk Ustalık Belgesini, Seyran Mahallesi’nden Ömer Yeşilyurt aldı. Merkez Müdürü Vedat Kırbaş, başvuru için gerekli belgeleri açıklayarak, bu kolaylıktan faydalanmak isteyen herkesi KTSO Mesleki Eğitim Merkezi’ne beklediklerini belirtti.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

1- İl Arı Yetiştiricileri Birliğinden ya da İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden alınan A.K.S. (Arıcılık Kayıt Sistemi) Belgesi (25 Ekim 2020 tarihinden önce kayıtlı ve aktif olduğunu gösterir)

2- Öğrenim Belgesi aslı ve fotokopisi

3- Biyometrik fotoğraf (1 adet)

4- Kimlik Fotokopisi

casino siteleri - slot siteleri