ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN YAZ FESTİVALİ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN YAZ FESTİVALİ

Bu haber 13 Mayıs 2022 - 11:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kurs gören engelli öğrenciler, Yaz Festivali organizasyonda unutamayacakları bir gün yaşadı. Çocukların gönüllerince eğlendikleri bu festivalde Belediye Başkanı Mehmet Kanar da, ‘Dünyalar güzeli kardeşlerimiz’ diye bahsettiği kursiyerleri yalnız bırakmadı.

Birbirinden eğlenceli etkinliklerin yapıldığı festivalde özel çocuklar, kaşıkla yumurta taşıma yarışması, çuval yarışı ve sandalye kapmaca oynarken ortaya renkli görüntüler çıktı. Modern dans gösterisi ve Harmandalı gösterileriyle konuklara eşsiz gösteri sergileyen kursiyerler, konuklardan büyük alkış topladı.

Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi ile tüm engelli bireyler dönem içerisinde el sanatlarından beden eğitimine, dans, tiyatro ve müzik kursları eğitimlerini alırken, Yaz Festivalinde açtıkları sergi ile dönem boyunca yaptıkları çalışmaları tüm konuklara sergileme fırsatı buldular. Büyük beğeni toplayan sergi, engelli öğrencilerin bu gününde onların kalplerini yumuşattı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Yaşama sevinci ile hayata tutunan siz değerli kardeşlerimiz, örneksiniz. Evet, biz büyük bir aileyiz. Bu büyük ailemizin en kıymetlileri sizlerin sadece bir gün değil her gün yanında olmaya çalışıyoruz. Hayatı paylaşmak için engel yok, dayanışmaya engel yok, sevgiye engel yok, empatiye engel yok ve Mustafakemalpaşa’mız, tüm değerli hemşerilerimizin desteği ve birlikteliği ile her anlamda engellerin ortadan kalktığı bu konuda Türkiye’nin en örnek şehirlerinden biri olacak. Birlikte çok şeyler başardık ve size söz birlikte daha çok güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.