KARACABEY BELEDİYESİ İÇLERİ ISITTI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY BELEDİYESİ İÇLERİ ISITTI

Bu haber 26 Ocak 2022 - 10:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Günlerdir Marmara’yı etkisi altına alan kar yağışı, ulaşım başta olmak üzere çeşitli konularda vatandaşlara zaman zaman zor anlar yaşatırken, Karacabey Belediyesi hem pazarcı esnafı hem de vatandaşların bu hava durumundan olumsuz etkilenmemesi için pazaryeri içerisinde esnaf ve vatandaşlara çorba ikramında bulundu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve ilçe yöneticileri ile birlikte pazaryerine giderek dağıtıma katıldı. Özkan’a, vatandaşlar ve esnaf da bu düşüncesinden dolayı teşekkür etti.

EKİPLER 7/24 ÇALIŞIYOR

Başkan Özkan pazaryeri ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Bütün yurtta yoğun bir kar yağışı gerçekleşmektedir. Karacabey Belediyesi olarak bizler, vatandaşlarımızın bu olumsuz hava şartlarından asgari derecede etkilenmelerini sağlamak adına çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Bir taraftan bakıldığında bu kar yağışları bereketi ifade ediyor. Tarımla uğraşan bir bölgeyiz. Barajlarda doluluk oranın yükselmesine, yeraltı su kaynaklarının artmasına ve inşallah haşerelerle mücadele noktasında avantajlı bir sezon olur.

Bu çerçevede de Karacabey Belediyemiz, Bursa Büyükşehir Belediyemiz, Devlet Su İşlerimiz, sulama birliklerimiz, Karayolları ekiplerimiz, yollarda vatandaşlarımızın mahsur kalmaması adına günlük işleyişlerinin engellenmemesi için cansiperane bir şekilde, 7/24 mücadele etmektedir. Ulaşım noktasında şu anda ilçemizde bir sıkıntımız yaşanmamaktadır. Merkezde 21, kırsalda 64 mahallemiz var ve olumsuz bir durumla çok şükür karşılaşmadık.

Ömer Matlı Kapalı Pazaryerinde pazarcı esnafımız soğuk hava, kar kış demeden hemşerilerimize hizmet etmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızda taze sebze ve meyveleri bu pazardan alarak kendi ihtiyaçlarını gideriyorlar. ‘Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır’ derler. Biz de işte bu karlı ve soğuk havada, vatandaşlarımıza naçizane çorba ikramı yaptık” dedi.