‘YEREL BASIN HALKIN GERÇEK SÖZCÜSÜDÜR’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘YEREL BASIN HALKIN GERÇEK SÖZCÜSÜDÜR’

Bu haber 20 Ocak 2022 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere memleketi Konya’ya giden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, programı çerçevesinde Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti. Burada yaptığı önemli açıklamalarda, “Mahalli sorunların kılcal damarlarına kadar inen yerel basınımız halkın gerçek sözcüsüdür” ifadelerini kullanan Davutoğlu, bu anlamda yerel basının desteklenmesi ve varlığının korunması gerektiğini söyledi.

Partisinin yöneticileri ile birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni (KGC) ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Anadolu’nun tüm zenginliklerini yansıtan bir ayna olarak nitelendirdiği yerel basının, başta ekonomik olmak üzere birçok sorunla yüzyüze olduğunu bildiklerini, parti olarak kanaatlerinin yerel basının desteklenmesi ve varlığını koruması yönünde olduğunu söyledi.

KGC yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Ahmet Davutoğlu’na, KGC Başkan Yardımcısı Erhan Dargeçit tarafından, KGC’nin hazırlamış olduğu ve içinde yerel basının sorunlarının yer aldığı rapor takdim edildi. Başkan Yardımcısı Dargeçit, Konya basını olarak zor şartlarda görevlerinin en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını, yerel demokrasinin varlığı ve güçlülüğü adına çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yerel medyaya ayrıca bir önem verdiklerini ve Başbakanlığı döneminde yerel basın temsilcilerini düzenlenen uluslararası programlara da davet etmeye çalıştığını vurgulayarak, bugün Türkiye’nin gittiği her bölgesinde, gazetecilik meslek örgütlerini, yerel gazete ve televizyonları ziyaret ederek, onlarla hasbihal etmeye çalıştığını belirtti.

Açıklamalarına; “Çünkü biliyorum ki, yerel basın halkın gerçek sözcüsüdür” diyerek devam eden Davutoğlu, “Yerel basın, halkımızın gerçek gündemini takip eden ve kılcal damarlarına kadar inebilen yegane yayın organıdır. Bu anlamda halkla doğrudan temas halinde olan, sorunları, talep ve arzuları doğrudan yöneticilere aktaran ve bir kamu görevi ifa eden yerel basınımızın ekonomik anlamda da kendi ayakları üzerinde durabilen bir yapıya bürünmesi ve bunun için de desteklenmesi gerektiği partimizin de şahsımın da genel kanaatidir” şeklinde konuştu.

Bir yayın organının internet sitesinde kendisiyle ilgili yakışıksız ifadeler kullanılmasına ilişkin ise Davutoğlu, “Bu konuda benim yaklaşımım şu, kişi kendine yakışanı yapar. Ben onları hukuk önünde kendilerinden hesap soracak kadar dahi ciddiye almıyorum, kendilerine yakışanı yapmışlar” diyerek sözlerini tamamladı.