‘MUTLU KİTAPLAR PROJESİ’ İLE MUTLU EDİN! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘MUTLU KİTAPLAR PROJESİ’ İLE MUTLU EDİN!

Bu haber 18 Ocak 2022 - 11:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de başta okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere, tüm gönüllüler ile ilçedeki tüm resmi kurum/kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların da katkısıyla, okudukları ve evde bulundurdukları kitaplardan tüm öğrencilerin de okumasına değer gördükleri kitapları okul kütüphaneleri ile paylaşmaları için, “Mutlu Kitaplar Projesi” başlatıldı.

Buna göre proje kapsamında, okunan ve okumaya değer bulunan kitapların okul kütüphaneleri ile paylaşılarak, iş birliğine dayalı okuma alışkanlığı ve kültürü oluşturulmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Bu doğrultuda okullarda bulunan kütüphanelerin nitelikli kitap sayısında da artış olacağı düşünülüyor.

Projede okul yöneticileri, öğretmenler ve tüm gönüllülerin kitap paylaşımında bulunabileceği gibi ilçedeki tüm resmi kurum/kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve okuma seferberliğine katkı sağlayacak Karacabey halkı da söz konusu bu projeye destek verebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu himayelerinde oluşturduğumuz projemize, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırma süreçlerinde her zaman olumlu örnek olan Karacabey halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin canı gönülden destek vereceğine inanıyorum. Projemize katkı sağlayan ve sağlayacak olan tüm paydaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.