MİNİKLERDEN SOKAK HAYVANLARINA ANLAMLI DESTEK « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

MİNİKLERDEN SOKAK HAYVANLARINA ANLAMLI DESTEK

Bu haber 18 Ocak 2022 - 15:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, geleceğimizin teminatı çocuklarımızla can dostlarımızın sevgi dolu buluşmalarının devam ettiğini belirterek, “Her şeyin başı sevgi, hoşgörü ve saygı. Yeni nesillerin bu bilinçle büyümeleri çok önemli” dedi.

Başkan Mehmet Kanar dönemiyle kalitesi ve çehresi değişen Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi, bu kez komşu ilçe Karacabeyli öğrencileri ağırladı. Yenilenen yüzüyle adeta bir etkinlik merkezine dönüşen barınak miniklerin ilgi odağı oldu.

Karacabey’deki bir özel okulun doğa kulübü öğrencileri, hayvan haklarına dikkat çekmek, hayvanlara karşı olan sevgi ve şefkat duygularını geliştirmek amacıyla etkinlik düzenledi. Ziyarete, doğa kulübünün lideri öğretmen Saim Geze ile birlikte 35 kişilik öğrenci grubu katıldı.

Mustafakemalpaşa Belediye Veterineri Deha Zeki Ergün nezaretinde barınağı gezen minikler, başıboş hayvanların toplanması, kısırlaştırılması, bakım, tedavi ve barınmaları için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alırken merak ettikleri sorulara cevap buldu.

Dönem boyunca bu ziyarete hazırlanan minikler, sevimli dostları için plastik kapak toplayıp, karşılığında aldıkları mamaları barınağa bağışlayarak anlamlı bir destekte bulundu. Öğrenciler barınakta geçirdikleri süre içinde hem eğlendi, hem de sevimli dostlarını sevme imkanı buldu.

Doğa kulübünün lideri öğretmen Saim Geze, okul çapında kapak toplama kampanyası başlattıklarını ifade ederek toplanan kapakları barınak yetkililerine teslim ettiklerini ve karşılığında mama alınacağını söyledi.

BARINAK DOĞA KULÜBÜNDEN TAM NOT ALDI

İlgiyle karşılandıklarını sözlerine ekleyen öğretmen Saim Geze, tesisin fiziki şartları ve geçici olarak barındırılan sokak hayvanlarının yaşam koşullarının üst düzeyde olduğunu ifade ederek, “Mustafakemalpaşa Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Minik dostlarıyla buluşan öğrenciler de, hayvan figürlerinin yer aldığı oyun gruplarında güzel vakit geçirdiklerini belirterek, barınağın herkesin gelip görmesi gereken bir yer olduğunu söylediler.