‘TÜRKİYE GENÇLERİYLE KALKINIYOR’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘TÜRKİYE GENÇLERİYLE KALKINIYOR’

Bu haber 14 Ocak 2022 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu toplantısında gençlerle bir araya geldi. Ziyarette Bursa Kent Konseyi Gençlik Merkezi Üyeleri de hazır bulundu. Yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini ileten Ahmet Kılıç, bilgi birikimi ve tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Değişen dünyaya ayak uydurmanın önemine vurgu yapan Kılıç, devlet yönetiminde gençlerin enerjisinden faydalanmak gerektiğini belirtti. Hayatı boyunca gençlik çalışmalarına çok önem verdiğini ifade eden Ahmet Kılıç, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne üye gençleri Ankara’ya davet etti.

GENÇLERDEN ALDIĞIMIZ İNANÇLA YOLA DEVAM

Bursa milletvekilleri arasında yaşça en genç olanlardan biri olduğunu belirten Ahmet Kılıç, parlamentoda 35 yaş altı 15 vekilin olduğunu söyledi. Gençlerden aldıkları inançla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Milletvekili, vizyon sahibi gençlerle bir araya gelmenin sevincini yaşadığını söyledi.

TOPLUM İÇİN EMEK HARCIYORSUNUZ

Bir araya geldiği gençlerin çalışmalarıyla yaşıtlarına örnek olduğunu belirten Ahmet Kılıç, “Şu an sıradan bir görevin içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz fakat ilerleyen süreçte geçmişe dönüp baktığınızda hayatınız, kariyeriniz ve ülkemizin geleceği için ne kadar önemli bir faaliyette bulunduğunuzu anlayacaksınız. Aranızda halen eğitimini sürdürenler var, eğitim hayatını noktalayarak iş yaşamına atılmış olanlar var. Sizler ülkemizin geleceğisiniz.  Hayatınızın en verimli döneminde pek çok şeyden feragat ederek toplum için emek harcıyorsunuz” dedi.

GENÇLER YÖNETİM ALANINDA DA VAR OLMALI

Türkiye’de gençlik hareketlerinin kökenin Osmanlı’ya kadar uzandığını sözlerine ekleyen Kılıç, ”Devletler yıllarca gençlerin bakış açısından nasıl faydalanabileceklerini araştırmışlar. 19. YY’da gençlerin enerjisini sportif faaliyetlere yönlendirerek bu şekilde yarar sağlamaya çalışmışlar. 70’li yıllara gelindiğinde gençlerin vizyonunu tüm dünyaya yansıtmak devletlerin yegane amacı olmuş. 2000’li yıllara gelindiğinde gençlerin her alanda olduğu gibi yönetim alanında kendini göstermesi gerektiği anlaşılmış ve bu yönde çalışmalar yapılmış. Türkiye’de de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yönelik olumlu yaklaşımı ortada. Bizler bu anlayışla halkımızın tamamıyla birlikte gençlerimiz için de çalıştık, çabaladık. Eğitim altyapısını güçlendirmekten burslara, barınmadan teknoloji ve spora, istihdamdan destek ve teşvik paketlerine kadar sizler için pek çok adım attık” diye konuştu.

GELİŞEN DÜNYAYA GENÇLERLE AYAK UYDURACAĞIZ

Günümüzde birçok gencin sosyalleşmekten uzak bireysel bir hayat sürdüğünü söyleyen Ahmet Kılıç, böyle bir dönemde Kent Konseyi tarzı yapıların içinde yer almanın önemine dikkat çekerek, gelişen ve değişen dünyaya gençlerle ayak uyduracaklarının altını çizdi.

YERELDEN GLOBALE GENÇLİK RÜZGARI

Gençlik çalışmalarının yerelden globale uzanması gerektiğini söyleyen Milletvekili Kılıç, Balkanlar’da binlerce kişinin Türkçe öğrenmek istediğini belirtti. Adriyatik Denizi’nden Çin’e kadar uzanan coğrafyada kültürel mirasımızın olduğunu ifade eden Kılıç, tüm dünyada aynı hissiyatı paylaşan ve aynı dili konuşan gençlerin bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerini noktaladı.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Onur Koçak, Milletvekili Kılıç’a teşekkür ederek, gençlerin ve öğrencilerin yaşadığı tüm sorunlarda Ahmet Kılıç’ın yardım elini uzattığını ve sorunlarını çözdüğünü belirtti.  Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Necmettin Yüşen de kaleme aldığı “Türkiye’nin NATO’ya Giriş Süreci” adlı kitabı Ahmet Kılıç’a hediye etti.