KARACABEY SPORDA ÇAĞ ATLIYOR « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY SPORDA ÇAĞ ATLIYOR

Bu haber 05 Ocak 2022 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, Karacabey Belediyespor çatısı altında sürdürdüğü sportif çalışmalara her geçen gün yenisini ekliyor. Bugün 12 farklı branşta binlerce sporcuya eğitim veren bir organizasyon içerisinde olan Karacabey Belediyespor bünyesinde, kız voleybol takımının yanı sıra, Badminton ve Karate branşları da başladı. Badminton’da özellikle işitme engelliler için bu branşın açıldığı ancak tüm sporcuların kaydının kabul edildiği de belirtildi.

DEVRİM NİTELİĞİNDE ADIMLAR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün, voleybol ve badminton çalışmalarına katılarak hem sporcular hem de eğitmenlerle bir araya geldi. Özkan burada, çalışmalar hakkında bilgi alırken, sporcular ve aileleriyle de çeşitli konuları görüşme imkanı buldu.

Özkan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Peyami Safa’nın ‘spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir’ sözlerinden hareketle, ilçemizde sporla ilgili devrim niteliğinde adımlar attık. Bugün 12 farklı branşta binlerce öğrencimiz, bu sunduğumuz imkanlardan faydalanıyor. Bildiğiniz gibi voleybolda 2. ligde mücadele eden erkek voleybol takımımız vardı. Bugünden itibaren artık kız voleybol takımımızda çalışmalarına başladı. Ve kısa sürede onları da profesyonel liglerde göreceğimizi umuyorum” dedi.

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ÖZEL OLARAK BADMİNTON ÇALIŞMALARI

Başkan Özkan, özellikle işitme engelliler için 8 yaş ve üzeri sporcuların başvuracağı badminton kurslarının da Karacabey Belediyespor çatısı altında başladığını duyururken, bu kursun tüm sporculara açık olduğunu da sözlerine ekledi.

Özkan ayrıca, “Basketbolda da kararlı mücadelemiz devam ediyor. Sezon sonu itibariyle bir üst lige takımımızın çıkacağını umuyorum. Böylece bizi profesyonel ligde bundan böyle basketbolcularımızın da temsil edeceğine canı gönülden inanıyorum. Karacabey Belediyespor çatısı altında 12 branşta binlerce sporcu eğitim görmekte. Özellikle futbol, güreş ve voleybolda profesyonel liglerde mücadele veren takımlarımız var” dedi.

KARATE KURSU AÇILDI

Belediye Başkanı Ali Özkan, son olarak 8 yaş ve üzeri gençler için karate kurslarının da yine Karacabey Belediyespor bünyesinde açıldığını ifade ederek velilere seslendi. Özkan, “Bizler bu imkanları ilçemiz çocukları ve gençleri için seferber ediyoruz. Ailelerde çocukların gelişiminde yadsınmaz bir rolü olan sporu es geçmesinler. Bu konuda mevcut kurslarımızı seçebilirler veya yeni kurslar için da talepte bulunabilirler” şeklinde konuştu.

Öte yandan, profesyonel eğitmenler eşliğinde açılan branşlarda çocukların eğitim almaları için Karacabey Belediyesi’ne müracaatta bulunmaları veya 0224 676 86 40 telefonlarından ayrıntılı bilgi istemeleri gerekiyor.