14 EYLÜL ORTAOKULU İTALYA’DAN DÖNDÜ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

14 EYLÜL ORTAOKULU İTALYA’DAN DÖNDÜ

Bu haber 20 Aralık 2021 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey 14 Eylül Ortaokulu, Erasmus+ Projesi olan Awareness and Improvement of Social Media (SM) Safe and Rational Use (Sosyal Medyanın Güvenli ve Akılcı Kullanımına Yönelik Farkındalık ve İyileştirme) Projesinin İtalya Hareketliliğini tamamladı.

Projesi kapsamında 14 Eylül Ortaokulu’ndan İngilizce Öğretmeni Gözde Keskin, Fen Bilimleri Öğretmeni Simge Eren, öğrenciler Ufuk Karakiraz, İlgen Türken, Deniz Köfüncü, Ceren Altun, Minel Sonduvaç ve Ali Tuğra Duran olmak üzere 8 kişilik grup, 5-11 Aralık 2021 tarihleri arasında İtalya ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Grup İtalya, Portekiz, Polonya ve Romanya’da benzer yaştaki grupların katılımıyla ev sahibi okul tarafından gerçekleştirilen faaliyetlere katıldılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şunları söyledi; “Alliste, Melisano ve Felline’de üç okul ziyaret edildi. Yapılan etkinlikler çeşitlendirilmiş, bilgisayar ve sosyal ağlar dışında boş zaman geçirme seçenekleri sunuldu. Çocuklar keyifli ve rahatlatıcı bir ortamda müzik, dans ve oyun yoluyla birbirleriyle sosyalleşme ve iletişim kurma fırsatı buldu. Şehrin içinden geçen hazine avı oyununun onlar üzerinde büyük etkisi oldu. Her öğrenci grubu kendi ülkelerine özgü bir dans sergiledi ve ‘Erik Dalı’ adlı türkümüz en çok alkış alan oldu. Bir günlük gezide komşu Otranto kasabasını (Adriyatik kıyısındaki liman şehri) ve 16. yüzyılda inşa edilmiş birçok barok tarzı bina ve kilisenin bulunduğu Lecce’yi ziyaret etti.

Öğrenciler sosyal ağların sanal ortamını sağduyu kullanarak, dünyanın diğer bölgelerinden arkadaş kalacağımız çocuklarla gerçek iletişim şansına sahip olup, İngilizce dil becerilerini her yönden geliştirerek mutlu bir şekilde eve döndü. Aynı zamanda projeye katılan ülkeler hakkındaki bilgilerle genel kültürlerini zenginleştirdi.

Projenin bir sonraki hareketliliğine 14-18 Mart 2022 tarihleri arasında Romanya’da bulunan ‘Spiru Haret’ Dorohoi Lisesi ev sahipliği yapacak.

Erasmus+ Projeleri hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı kültürleri görmek ve tanımak için bir fırsattır. Proje kapsamında 2. hareketlilik olarak İtalya ziyaretini tamamlayan idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum”