SABRIN SONU SAĞLIKLI SUYMUŞ! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

SABRIN SONU SAĞLIKLI SUYMUŞ!

Bu haber 29 Kasım 2021 - 16:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de yaklaşık 1 aydır süren su kesintileri tepkilere neden olunca, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmalarda çıkan eski boruları sergileyerek, devrim niteliğinde çalışma yaptıklarını iddia etti. Aktaş, çalışmaların %60 seviyelerine geldiğini söyleyerek, “Belki 2022 yılı da biraz sıkıntılı geçecek ancak 2023 yılında tamamen toparlamış olacağız” deyip, su kesintilerinin 2023 yılına kadar devam edeceğini ima etti.

Karacabey’de, Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 aydır yaşanan su kesintileri vatandaşı bezdirdi. Su kesintileri tepkiye neden olunca da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabrın sonunun sağlıklı su olduğunu duyurarak, vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını isteyip, çalışma tamamlandığında ilçenin sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşacağını kaydetti.

DEVRİM NİTELİĞİNDE ÇALIŞMA!

Karacabey’de devrim niteliğinde bir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur, yer altındaki uygun olmayan boruların tamamen değiştirileceğini, ilçenin daha sağlıklı bir altyapıya kavuşacağını hatırlattı. Altyapı çalışmalarının biraz zahmetli yatırımlar olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Çalışmada yüzde 60’lar seviyesine geldik. Belki 2022 yılı da biraz sıkıntılı geçecek ancak 2023 yılında tamamen toparlamış olacağız. Karacabeyli hemşehrilerimiz bu ilçede yaşamaktan çok daha büyük keyif olacak” dedi.

DANİŞMENT’TE ALTYAPI HAMLESİ!

Karacabey’in Danişment Mahallesi’nde başlatılan altyapı çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Aktaş, Büyükşehir marifetiyle mahallede 7 kilometre içme suyu şebekesi, 6 kilometre kanalizasyon hattı ve 1 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere toplamda 14 kilometrelik bir altyapı çalışması yapıldığını vurguladı. Başkan Aktaş, Şubat ayına kadar Danişment’teki çalışmayı tamamlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

BORULARI İNCELEDİ!

Öte yandan Alinur Aktaş, çalışmalarda çıkan eski boruları da inceleyerek, yapılan çalışmanın ne kadar hayati önem taşıdığını vurguladı ve eski borularla hatıra fotoğrafı çektirdi.