‘KURUMUŞ AĞAÇLAR’ TÜYDEŞ’LE CANLANDI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘KURUMUŞ AĞAÇLAR’ TÜYDEŞ’LE CANLANDI

Bu haber 29 Kasım 2021 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabeyli yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, çocuklar için yazdığı ilk kitabı ‘Kurumuş Ağaçlar’ için Şehit Bahadır Tayfur İlkokulunda imza günü düzenledi. Etkinlikte minik öğrencilere kitabın içeriğinden bahseden ve doğayla ilgili çeşitli bilgiler aktaran Tüydeş, etkinlik sonunda kitapları tek tek imzaladı.

Aynı zamanda Karacabey Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden sorumlu olan ve bunun yanında çektiği yaban hayatı fotoğraflarıyla dikkat çeken Alper Tüydeş, doğadan edindiği tecrübelerden yola çıkarak derlediği ilk çocuk kitabı ‘Kurumuş Ağaçlar’ı, bir kaç ay önce Karavan Çocuk yayınevi ile çalışarak piyasaya sürmüştü.

Doğadaki kurumuş ağaçların sanılanın aksine hayat vermeye devam ettiğini çocuklar için eğlenceli bir üslupla ve Berk Öztürk’ün çizimiyle kitaplaştıran Tüydeş, ‘Gerçek Doğa Öyküsü’ olan bu kitabı çocuklar kadar ailelerinin de okumasını istedi.

Geçtiğimiz günlerde 14 Eylül Ortaokulu öğrencileriyle buluşan Alper Tüydeş, dün Şehit Bahadır Tayfur Okul öğrencileriyle bir araya geldi. Okul Müdürü Nurettin Çift’in de katıldığı söyleşide Tüydeş, öğrencilere kitabı hakkında ve bölge yaban hayatı ile ilgili çeşitli bilgileri paylaştı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Tüydeş, etkinlik sonunda kitapları ise tek tek imzaladı.