ERASMUS’LA TATİLLERE DEVAM! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

ERASMUS’LA TATİLLERE DEVAM!

Erasmus adı altında daha önce birçok okulun ve geçtiğimiz ay da TOKİ Şehit Yüzbaşı Erhan Kındır İlkokulu idareci ve öğretmenlerinden oluşan grubun yaptığı yurtdışı gezilerine, şimdi de Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu öğretmenleri dahil oldu.

Bu haber 25 Kasım 2021 - 11:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erasmus adı altında daha önce birçok okulun ve geçtiğimiz ay da TOKİ Şehit Yüzbaşı Erhan Kındır İlkokulu idareci ve öğretmenlerinden oluşan grubun yaptığı yurtdışı gezilerine, şimdi de Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu öğretmenleri dahil oldu.

Erasmus’la hemen hemen her okuldan okul idarecileri ve bazı öğretmenlerin yurtdışına giderek, gittikleri ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini gezmeleri, kültürlerini öğrenmeleri devam ederken, bu etkinliklerden öğrencilerin yararlanamamasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in, “Erasmus+ Projeleri hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı kültürleri görmek ve tanımak için bir fırsattır” açıklaması, “Müdür beyin herhalde bu etkinliklere öğrencilerin gidip gitmediğinden haberi yok” yorumunun yapılmasına neden oldu.

Erasmus + Projesi olan Blue Shirts Green Shorts ( Mavi Gömlek Yeşil Şort ) Projesi’nin Slovenya Hareketliliği tamamlandı. Erasmus+ Blue Shirts Green Shorts ( Mavi Gömlek Yeşil Şort ) projesi kapsamında Şehit Bahadır Tayfur Okul Müdürü Nurettin Çift, İngilizce Öğretmeni İlker Erol, 3. Sınıf Öğretmeni Emel Uyar ve 4. Sınıf Öğretmeni Derya Kaya olmak üzere 4 kişilik grup ziyaretlerini tamamladılar. Bu kapsamda Slovenya ziyareti ile farklı kültürleri görme ve tanıma şansı yakalayan grup yurda döndü.

Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Blue Shirts Green Shorts isimli Erasmus+ Projesi dünyamızın ve çevremizin temiz tutulması, doğal kaynaklarımızın israf edilmeden verimli kullanılabilmesi ve bu bilincin öğrencilerimize ve toplumumuza kazandırılması amacıyla yürütülecektir. Proje İspanya, İtalya, Litvanya ve Slovenya’daki proje ortağı olan okullarla beraber 2 yıllık bir ortak çalışma olacaktır” denildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de yaptığı açıklamada, “Erasmus+ Projeleri hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı kültürleri görmek ve tanımak için bir fırsattır. Proje kapsamında 2. Hareketlilik olarak Slovenya ziyaretini tamamlayan idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.