OĞLUNUN ANISINA HER YERİ AĞAÇLANDIRIYOR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

OĞLUNUN ANISINA HER YERİ AĞAÇLANDIRIYOR!

Bu haber 12 Kasım 2021 - 15:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’da bir kaza sonucu kaybettiği oğlunun anısını diktiği binlerce fidanla yaşatan Öğretmen Hüseyin Güven (65), Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın misafiri olarak geldiği Belediye hizmet binasında alkışlarla karşılandı.

Baba Hüseyin Güven ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Mehmet Kanar, üniversite hayali kuran ve daha 16 yaşında gencecik bir fidanken hayattan kopan Ertuğrul için dikilen fidanların gelecekte çeşitli canlılara yuva olacağını, gölgesinde insanların serinleyeceğini ve meyvesini yiyeceğini ifade ederek, “Bunun verdiği mutluluğu hissetmek bize yeter” dedi.

Baba Hüseyin Güven, 2008 yılında 16 yaşındayken hayatının kaybeden oğlu lise 2. sınıf öğrencisi Ertuğrul Güven anısına fidan dikme seferberliği başlattı. Mustafakemalpaşa Belediyesinin destekleriyle fidanlar toprakla buluşturulurken dikilen fidanların sayısı 5 bine ulaştı.

Meslek hayatı boyunca ülkenin dört bir yanında ve yaşadığı bölgede binlerce öğrenci yetiştiren Güven, ilçenin Yamanlı mahallesi yolunda meyve ağaçları, kabristanların ağaçlandırılması, Paşalar Kazı alanında meyve ormanı ve mesire alanı gibi birçok ormanlık olan oluşturarak, ilerleyen yaşına rağmen fidanların ve ağaçların bakımını da kendisi üstleniyor.

Hüseyin Güven yaptığı işin adeta ağaçlandırma seferberliğine dönüştüğünü belirterek genç, yaşlı birçok kesimden de destek gördüğü söyledi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a desteklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Güven, “Sağlığım elverdikçe fidan dikmeye devam edeceğim” dedi.