KARACABEY’İN ALTYAPISI 2022’DE TAMAM! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY’İN ALTYAPISI 2022’DE TAMAM!

Bu haber 19 Ekim 2021 - 11:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 2021’in ‘altyapı yılı’ olarak ilan edilmesinin ardından, bu konuda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner ile birlikte, ilçede devam altyapı çalışmalarını denetledi.

Ortaokul Caddesinde devam eden içme suyu ve şebeke hatlarının imalat çalışmalarını yerinde inceleyen Özkan, ilçe genelinde %51’lik bir altyapı çalışmasının tamamlandığını duyurdu. Şahiner ve sahadaki teknik ekipten çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Özkan, özverili çalışmalarından dolayı da ekiplere ayrıca teşekkür etti.

ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE SÜRÜYOR

Başkan Özkan inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “BUSKİ marifetiyle ilçemiz genelinde devam eden altyapı çalışmalarında %51’lik çalışma tamamlanmış bulunuyor. Kalan %49’luk bölüm içinde ekiplerimiz titizlikle çalışmalarını yürütüyor. Şu anda Ortaokul Caddesinde, 600’lük içme suyu taşıyıcı hat ile 100’lük şebeke hattı imalatı yapılıyor. 2022’de inşallah bu çalışmalar komple bitmiş olacak.

Yenimahalle, Gazi Mahallesi, Emirsultan ve Esentepe gibi ilçemizin büyük nüfuslarına ev sahipliği yapan mahallelerimizde, bu çalışmalar tamamlandı. Tamamlanan mahallelerimizde de ekipler, asfaltlama çalışmalarında %65’lik bir oranı tamamlamış bulunuyor. Asfalt bekleyen sokakların da kısa sürede asfaltlaması tamamlanacak. Bu anlamda desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.