YEŞİLDERE BARAJI GÜN SAYIYOR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

YEŞİLDERE BARAJI GÜN SAYIYOR!

Bu haber 18 Ekim 2021 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de, kentin onlarca yıl sonrasına hitap edecek yatırımlar için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Karacabey Belediye Başkanı Al Özkan, Yeşildere Mahalle Muhtarı Recep Orhan ile birlikte kentin ve bölgenin gelecek yıllarına büyük katkı sağlaması hedefiyle çalışmaların sürdüğü Yeşildere Barajı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

TAŞKIN RİSKİNİ ORTADAN KALDIRACAK

Geçtiğimiz yaz sezonunda aşırı yağışlar nedeniyle taşkının yaşandığı kırsal mahallelerin, baraj çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, bu riskten kurtulması da hedefleniyor. Özellikle bölgede tarıma yönelik sulama yönünden de üreticilere büyük katkı sağlaması planlanan Yeşildere Barajı, artık tamamlanmak için gün sayıyor.

Baraj şantiye alanında teknik ekipten çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Özkan, yağışlı havaya rağmen özveri ile sürdürülen çalışmalardan dolayı ekiplere teşekkürlerini iletti.

TARIMSAL KALKINMAYA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Özkan burada yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yaz bu bölgemizde sel felaketi yaşanmıştı. İnşallah bu baraj inşaatımız tamamlandığı zaman 38.500 dekar tarım alanı sulanacak; ki bunların bir kısmı Karacabey sınırlarında, bir kısmı Bandırma sınırlarında. Yeşildere Barajı, ‘tarım ve hayvancılığın başkenti’ olarak addedilen güzellikler şehri Karacabey’imizin tarımsal kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacak. Su demek verimlilik demek; su, gelir demek, kazanç demek. Dolayısıyla baraj şantiyemizdeki inşaat çalışmaları hummalı bir şekilde, tüm hızıyla devam ediyor.

Bu barajın bölgemize kazandırılmasında Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyoruz. Yine milletvekillerimize, bakanlarımıza, bölge milletvekilimiz Mustafa Esgin’e, DSİ Bölge Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Elbette mutluluk duyuyoruz bu yatırımlardan. Bölgemize, ilçemize, ilçelerimize, mahallerimize, hayırlara vesile olsun” dedi.