‘GENÇLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘GENÇLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ’

Bu haber 12 Ekim 2021 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanlığı, Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde, ‘Gençler ile Büyük Türkiye Yolunda Kütüphane Söyleşileri’ programı düzenledi. Moderatörlüğünü AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz’ın yapmış olduğu ‘Gençler ile Büyük Türkiye Yolunda Kütüphane Söyleşileri’ programının konuğu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir oldu.

‘Kütüphane Söyleşileri’ programına AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz’ın yanı sıra AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve 100’ü aşkın genç katıldı.

GENÇLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanemiz, İl Kadın Kolları Başkanımızın da ifade ettiği gibi Bursa’nın en güzel merkezi ve tüm gençlerimizin buluşma mekânı. 1250 metrekare alandan oluşan bir mekân olan kütüphanemiz, önceden toplantı salonu olarak kullanılmaktaydı. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak, haftada 1 saatlik kullanılan bu yeri 365 gün 24 saat kullanılabilecek bir mekân haline getirdik.

300 kişilik bir kapasitemiz, 20 bini aşkın kitabı bünyesinde barındıran kütüphanemiz, sınırsız wifi hizmetimiz, konferans salonumuz, bilgisayar çalışma odalarımız, kafeteryamız ve birbirinden özel ikramlarımız ile Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanemizi Yıldırımlı gençlerimizin istifadesine sunduk. Ayda 10 binin üzerinde gencimizi Uyumayan Kütüphane’mizde ağırlıyoruz. Gençlerimizin bu teveccühü bizleri yeni mekânlar, yeni kütüphaneler açmaya yönlendiriyor. Bu bağlamda 2 yeni kütüphanemizin projelerini tamamladığımızın da müjdesini vermek istiyorum.

Biri Mimar Sinan mahallemizde diğeri de Setbaşı bölgesinde hizmete açılacak olan kütüphanelerimizde yakın zamanda çalışmalara başlayacağız. Şehir deyince bizim aklımıza beton binalar değil insanın kendisi geliyor. Bunun için insana dokunacak işleri önemsiyoruz, bu doğrultuda çalışmaları hayata geçiriyoruz. Hem ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yaptığımız Gelecek Merkezimizle, kütüphanelerimizle, üniversite hazırlık merkezlerimizle hem de kültür merkezleri ile gençlerimizin her daim yanındayız” dedi.

KEŞİR, GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI

İş yaşamından aileye, siyasetten eğitime, medyadan beyin göçüne kadar birçok konuda gençlerden gelen soruları cevaplayan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de, gençlerle bir araya geldiği için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendi yaşam hikayesinden bahsederek gençlere nasihatlerde bulunan Ayşe Keşir, “En güzel dönemlerinizden biri olan gençlik çağınızın kıymetini bilin. Lise ve üniversite çağları kendinizi yetiştirebileceğiniz, donanımlı hale getirebileceğiniz en iyi dönemlerden birisidir. Bunun yanında gençler olarak sivil toplum faaliyetlerine zaman ayırın. Öğrenci iken mutlaka bir sivil toplum kuruluşuna üye olun. İşiniz yoğunsa mutlaka sendikal faaliyetlere katılın.

İlminizin, enerjinizin, vaktinizin zekâtını verin. Gezdiğiniz şehri anlamlandırmaya çalışın. Gittiğiniz her yerin bir hikâyesi var. Bunlara dikkatli bakın. Şehrin size fısıldadığı şeylere kulak verin. Biraz yakınlaşın ve dinleyin. Hepsi size bir şeyler öğretir. Hem kendinizi geliştirmek için hem de kendinizi dinlemek için özel vakit ayırın. Değişimi ve dönüşümü hızlı olan bir dünyada yaşıyoruz. Bizler hepinizi bu dünyanın birer beşeri sermayesi olarak görüyoruz. Aynı zamanda bu içinde bulunduğumuz salonda Türkiye’nin beşeri sermayelerinin yetiştirilmesine aracılık ediyor.

Hem kendiniz hem de ülkenizin yarınları için hedefleriniz olsun. Bir şeyleri başarmak için hırslı ve azimli olun. Hırs iyi bir şey. Ondan asla vazgeçmeyin. Sizi diri tutacak olan şey bu. Kendi kariyerinizle ilgili bir iddianız varsa, bir dünya tasavvurunuz varsa çalışmayı bırakmayın. Mesleğinizin ve alanınızın sorunları ile ilgilenin. Bu yol sizi siyasete götürür ve hedeflerinizin peşini asla bırakmayın. Hayallerinizin peşinden gidin” dedi.