BURSA’NIN TALEP VE PROJELERİ ANKARA’DA « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BURSA’NIN TALEP VE PROJELERİ ANKARA’DA

Bu haber 10 Ekim 2021 - 19:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, bir dizi programa katılmak üzere gittiği Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek çeşitli potansiyelleri ve çalışkan nüfusu ile üretimin başkenti olan Bursa’nın ulaşım yatırımı planlarını paylaştı.

Ziyarette AK Parti Bursa Milletvekilleri Osman Mesten, Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’da hazır bulundu.

Bakan Adil Karaismailoğlu’na Bursa’daki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Davut Gürkan, Türkiye’nin tüm ekonomik potansiyelleri ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Bursa’nın sürekli artan üretim hacminin şehir içi ve dışı ulaşım yatırımlarının önemini gün geçtikçe arttırdığını belirterek, Bursa’yı güçlü geleceğine taşıyacak olan merkezi hükümet ve yerel yönetimlerce sürdürülen her çalışmanın önemine vurgu yaparak, bu anlamda şehrin tüm ilgili kurum ve kuruluşları ile çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip Bursa’nın Türkiye çapındaki yerine vurgu yaparak, “Hükümetimiz ve devletimiz nezdinde Bursa’mızın yeri çok farklı. Yıllardır olduğu gibi pandemi sürecinin tüm olumsuzluklarına yaşandığı zorlu dönemde dahi üretime, çalışmaya, değer katmaya ara vermeden devam eden Bursa, gücünü bir kez daha gösterdi. Bu anlamda Bursa’nın önünü daha fazla açacak her türlü yatırımın getirilmesini sağlamaya önem veriyoruz ve çaba sarf ediyoruz. Bursa’nın istek ve ihtiyaçlarını biliyoruz ve ülkemize kattığı değerin hakkını veren yatırımlar için çalışıyoruz” dedi.