BAŞKAN ÖZKAN’DAN ŞEHİT EVİNE ZİYARET « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BAŞKAN ÖZKAN’DAN ŞEHİT EVİNE ZİYARET

Bu haber 30 Eylül 2021 - 11:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Jandarma Çavuş Cemil Turan’ın ailesini ziyaret etti.

Kurşunlu Mahallesi’nde, Azerbaycanlı milli kahraman ilan edilen Şehit Şirin Mirzayev’in adının verildiği parkın açılışı öncesi gerçekleşen ziyarette Başkan Özkan’ın yanı sıra; Azerbaycanlı eski milletvekili Flora Kasımova ile Azerbaycan Bakanlık Danışmanı Vesile Zeynalova da yer aldı.

DUALARLA ANILDI

Heyet; 2016 yılında bölücü terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit düşen Karacabey’in Bayramdere Mahallesi’nden Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turhan’ın annesi Ümmühan Turan ile bir araya geldi.

Gerçekleşen ziyarette; Şehit Cemil Turan başta olmak üzere tüm şehitlerimiz dualarla anılırken, Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “Kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen önemli misafirlerimiz var. Azerbaycanlı Şehit Şirin Mirzayev’in adını, ilçemizdeki Kurşunlu Mahallesi’nde bir parka veriyoruz. Bu parkımızın açılışı için Şehit Mirzayev’in eşi ve geçmiş dönem milletvekili olan Flora Kasımova hanımefendi de bugün bizimle aramızda bulunuyor. Sanıyorum şehit annemizi, en iyi Flora Hanım anlıyordur. Ziyaretimiz ile hem annemizin hal hatırını sorduk hem de şehitlerimizi dualarla yad ettik. Tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Öte yandan ziyarette; AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Azerbaycan geçmiş dönem Milletvekili ve Şehit Albay Şirin Mirzayev’in eşi Flora Kasımova, Azerbaycan Bakanlık Danışmanı Vesile Zeynalova, Gazeteci Rüfat Sarabi, İstanbul Dernek Başkan Yardımcısı Vefa Aktuz ve GİMAZ Dernek Başkanı Hüseyin Veliyev yer aldı.