“BURSA’MIZ YENİ BİR BİLİM YUVASI KAZANIYOR” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“BURSA’MIZ YENİ BİR BİLİM YUVASI KAZANIYOR”

Bu haber 26 Eylül 2021 - 20:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, öğrenci kabul etmeye hazırlanan Mudanya Üniversitesi’ni ziyaret etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmakta olan ve ilk öğrencilerini kabul etmek için gün sayan Mudanya Üniversitesi’ni, Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl eşliğinde birlikte gezerek incelemelerde bulundu.

Mudanya Üniversitesi’ndeki incelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunun Vekil Kılıç, son aşamasına gelen Mudanya Üniversitesi’nin yapacağı bilimsel araştırmalarla ve yetiştireceği bilim insanlarıyla hem Türkiye’nin hem de insanlığın gelişimine katkı sağlayacağı inancında olduğunu ifade etti.

Milletvekili Ahmet Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mudanya Üniversitemizin son halini Mütevelli Heyeti Başkanımız Gıyasettin Bingöl ile beraber dolaşarak incelemede bulunduk. Bursa’mıza yeni bir soluk ve nefes getireceğinin inancındayım. Aldığımız bilgiler ışığında şunu ifade etmek gerekir ki, Türkiye ve dünyadaki üniversiteler içerisinde nadide yer edineceği eğitim ve bilim yuvasının son halini görmek bizi son derece mutlu etti. Zaten geçmişten bugüne, eğitim alanında çok önemli işlere imza atmış ve şuanda da üniversitemizin Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl beyefendiye bir kez daha teşekkür ediyorum”