YUNAN’DAN KURTULUŞUN 99. YILI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

YUNAN’DAN KURTULUŞUN 99. YILI

Bu haber 13 Eylül 2021 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2 Temmuz 1920 yılında Yunan birliğinin işgaline uğrayan ve 2 yıl 2 ay 12 gün zulme uğrayan Karacabey’in işgalden kurtuluşunun 99. Yılı, yarın Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenecek olan törenlerle kutlanacak.

Saat 10.00’da çelenk sunumu ve saygı duruşunda bulunularak istiklal marşının okunmasıyla başlanacak olan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yapılacak. Ardından tören, Arnavut Demir Dede’nin hikayesinin anılmasıyla sona erecek.

Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar, Taşlık Şehitliğinde Kurtuluş Şehitlerini, Kulakpınar Mahallesi’nde de Kurtuluş Şehitlerinden Demir Dede’yi mezarı başında anacaklar. Buradaki anma törenlerinin ardından 14 Eylül Kurtuluş Günü etkinlikleri, Canbalı köprüsü altında Kurtuluş Şehitleri anısına dereye karanfil bırakılmasıyla sona erecek.

Öte yandan, 14 Eylül Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 15 Eylül Çarşamba günü 13.00-18.00 saatleri arasında, Harmanlı Mahallesi’nde ‘2. Karacabey Harmanlı Tarım Şenliği’ gerçekleştirilecek. Şenlikte, yerel ürünler pazarı, Türk Halk Müziği konseri, yerel ürün ikramı ve çiftçi ödül töreni yapılacak.