SOSYAL HİZMETLER GÜZEL İŞLER YAPIYOR « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

SOSYAL HİZMETLER GÜZEL İŞLER YAPIYOR

Bu haber 18 Temmuz 2021 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi’nin sosyal belediyecilik çalışmaları, başarılı sonuçlar vermeye devam ediyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gazi Mahallesi’nde bulunan ve Karacabey Belediyesi tarafından yapılan Taziye Evi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, Kaymakamlık binasındaki tadilat nedeniyle geçici olarak buraya taşınan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü de ziyaret etti. Özkan burada, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Osman Kahraman ile bir araya geldi.

VATANDAŞLARIN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA İNŞAATI YAPILDI

Başkan Özkan ziyarette yaptığı açıklamada, “Yeni Mahalle, Gazi Mahallesi, Sırabademler Mahallesi ve Emirsultan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, Taziye Evi’nin inşaatını gerçekleştirdik. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın böyle bir kültürleri var, cenazeden sonra taziye birkaç gün sürüyor ve taziyeleri bu şekilde kabul ediyorlar. Ama pandemi dolayısıyla İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge doğrultusunda, bu faaliyetler icra edilemiyordu.

Bu arada da mevcut hükümet konağımızın tadilat konusu gündeme geldi ve orada faaliyet gösteren Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün de bir binaya ihtiyacı hasıl oldu. Yapılan görüşmelerle taziye binası olarak kullanılacak bu yapıyı, geçici olarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Karacabeyli hemşerilerimize daha iyi hizmet etmesi maksadıyla, şuana kadar yaptıkları güzel hizmetlerin sekteye uğramaması düşüncesiyle kendilerine tahsis ettik” dedi.

SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYOR

“Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, gerçekten ilçemizde güzel hizmetler gerçekleştirdi” diyen Başkan Özkan, “Karacabey Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü; aşevi, barınma, ihtiyaç sahiplerinin yakacak, yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gayret gösteriyor. Bizde bütün kurumlarda olduğu gibi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’yle de koordineli olarak çalışıyoruz. Sosyal Hizmetler Müdürümüz Sayın Osman Kahraman, Karacabey Belediyesi ile son derece olumlu diyaloglar gerçekleştiriyor. Koordineli olarak bu çalışmalar devam ediyor. İşte biz çok önemsediğimiz bu faaliyetleri ‘önce insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket ederek, vatandaşlarımıza yardımcı olmaya, destek olmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar ilçemize yaptığı çalışmalar dolayısıyla Osman Bey’e teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında da kendisine ve ekibine başarılar temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Açıklama sonrası binayı gezerek Sosyal Hizmetler Müdürü Osman Kahraman’dan işleyiş hakkında bilgi alan Başkan Özkan, çalışan personelle de görüştü.

BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADILAR

Sosyal Hizmetler Müdürü Kahraman ise yaptığı açıklamada, “Karacabey Belediyesine biz de çok teşekkür ediyoruz. Kurulduğumuzdan bu yana özellikle Ali Başkanımızın gayretleriyle bugünlere geldik. Hizmet süresi içerisinde hiç yalnız kalmadık, herhangi bir ihtiyacımızda Karacabey Belediyemiz sürekli bizim yanımızda oldu. Bizde Ali Başkanımın şahsında, ilgili müdürlüklere teşekkür ediyoruz” dedi.